english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

České společnosti se úspěšně prezentovaly na největším severoamerickém potravinářském veletrhu, SIAL Kanada

Deset českých společností se v květnu účastnilo národního stánku na veletrhu SIAL Kanada, který je největším veletrhem svého druhu v Kanadě. Během třídenního programu měli zástupci českých firem možnost nejen se seznámit se specifiky kanadského trhu, ale i navázat kontakty s novými potenciálními partnery. 

Veletrh, který byl zorganizován Generálním konzulátem ČR v Torontu ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR v Ottawě jako projekt ekonomické diplomacie, podpořený Ministerstvem zemědělství, navazuje na dva předchozí ročníky, které proběhly v Montrealu a Torontu. 16. ročník SIAL Toronto, jež je organizován partnerským veletrhem SIAL v Paříži, přilákal téměř dvacet tisíc návštěvníků, kteří měli možnost shlédnout produkty více než tisíce vystavovatelů z mnoha desítek zemí po celém světě. Mezi návštěvníky na českém stánku nechyběl také generální konzul ČR v Torontu Ivan Počuch a český velvyslanec v Kanadě Pavel Hrnčíř.

Návštěvníci veletrhu SIAL na českém stánku

 

Český národní stánek, který nabídl své prostory deseti společnostem, prezentoval zajímavé a inovativní produkty, jež mají na kanadském trhu velkou šanci. Kanada jako taková je v oblasti potravin a nápojů velmi konkurenčním trhem, ovládaným několika velkými řetězci, ale Kanaďané si zároveň potrpí na nejnovější trendy a zdravou výživu. Potravinářský sektor patří mezi prioritní sektory pro český sektor, vymezené mapou oborových příležitostí - české společnosti přitom ukázaly, že mají co nabídnout, ať už v oblasti nápojů (zdravé energetické nápoje, nealkoholické pivo), cereálie, cukrovinky nebo mák. Společnosti zároveň měly možnost účastnit se matchmakingových aktivit, které byly součástí Hosted Buyers' Program, stejně jako pro ně byla Generálním konzulátem v Torontu zorganizována retail tour, která jim umožnila lépe zhodnotit příležitosti pro jejich produkty.

Generální konzulát, stejně jako Velvyslanectví ČR jsou nadále českým společnostem v oboru potravin a nápojů k dispozici, jak pro úvodní informace o kanadském trhu, tak pro rozvoj jejich stávajících aktivit. Ve spolupráci s Ministerstvem zemědělství se pak na zmíněné úřady mohou obracet české společnosti, jak se zájmem o kanadský trh, tak se zájmem o SIAL Kanada 2020, který se uskuteční v Montrealu.

 

Český stánek na veletrhu

 

David Müller, ekonomický diplomat, Generální konzulát ČR Toronto