english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Perspektivní veletrhy pro české společnosti v Kanadě v roce 2019

Různé atraktivní veletrhy v Kanadě nabízí možnost nejen prezentovat české produkty, ale i jednat nejen s kanadskými společnostmi, společnostmi z USA a často i s partnery z celého světa. Zastupitelské úřady ČR v Torontu a Ottawě, stejně jako zahraniční kancelář agentury CzechTrade v Calgary, nabízí podnikatelům plnou podporu. V případě zájmu o kanadský trh je vhodné účast na některém z veletrhů zvážit. Prvním krokem může být pouze návštěva veletrhu, pro ověření vhodnosti, velikosti a kvality veletrhu, druhým krokem pak může být vystavování.

V Kanadě mají veletrhy a výstavnictví dlouholetou a kvalitní tradici, v zemi probíhá každý rok mnoho veletrhů v nejrůznějších oborech. Účast na veletrhu je jedním ze základních nástrojů, jak začít se sondováním či vstupem na kanadský trh, stejně tak jako je nástrojem pro zvýšení povědomí o existenci společnosti či značky.

Některé veletrhy jsou zaměřené pouze na odborné návštěvníky a mohou mít i prodejní charakter, některé mezi své publikum zahrnují i širokou veřejnost. Veletrhy samozřejmě nemusí být pouze nástrojem pro vystavování a prezentaci. Samotná účast na veletrhu je zároveň vynikajícím nástrojem pro networking – kromě samotného představení své společnosti či značky máte v průběhu veletrhu možnost seznámit se či jednat s naprostou většinou klíčových hráčů v oboru nejen v Kanadě, ale často i ze Spojených států a v případě některých veletrhů i s potenciálními partnery z celého světa.

V následujícím přehledu jsou uvedeny nejvýznamnější veletrhy, které se v Kanadě budou konat v roce 2019, rozdělené podle jednotlivých odvětví. Většina vybraných veletrhů zároveň odpovídá mapě globálních oborových příležitostí, která jako nejperspektivnější obory identifikovala například letecký průmysl, důlní, těžební a ropný průmysl, zdravotnický a farmaceutický průmysl a zemědělský a potravinářský průmysl. Jde zvláště o sektory s nenaplněným potenciálem, kde existuje na straně jedné česká exportní kapacity a na straně druhé stabilně rostoucí poptávka. Vzhledem k blízkosti obou trhů je možné často využít i oborové veletrhy či výstavy ve Spojených státech, na kterých se kanadské společnosti běžně účastní.

 

Těžební a důlní průmysl

PDAC Convention, 3.– 6. března, Toronto

CIM Convention,  28. dubna. – 1. května, Montreal 

Global Petroleum Show, 11. – 13. června, Calgary

Oilsands Trade Show, 10.– 11. září, Fort McMurray, AB

 

Letecký průmysl

AeroMart Montréal, 16. – 18. dubna, Montreal  (Pozn. v případě zájmu se nabízí možnost pro české společnost účastnit se na veletrhu prostřednictvím projektu ekonomické diplomacie, který organizuje Velvyslanectví ČR v Ottawě)

Canadian Aerospace Summit, listopad, Ottawa

 

Zemědělství a potravinářství

SIAL Canada, 30. dubna - 2.. května, Toronto, místo konání pravidelně rotuje mezi Torontem a Montrealem (Pozn. v případě zájmu se nabízí možnost pro české společnost účastnit se na veletrhu prostřednictvím projektu ekonomické diplomacie, který organizuje Generální konzulát ČR v Torontu)

Canada´s Outdoor Farm Show, září, Woodstock, ON

Ontario Craft Brewers Conference and Marketplace – 29. – 30. října, Niagara Falls

 

Dopravní a automobilový průmysl

Salon de L’Auto, 18.–27. ledna, Montréal

EV Conference and Tradeshow, 6.- 9. května, Québec  - elektromobilita

National Railway Day Conference and Exhibition -  6. - 7. listopadu, Edmonton 

Canadian Urban Transit Association Conference and Show, listopad, Toronto

 

ICT & AI

Artificial Intelligence World Forum, 4. – 5. března, Toronto

Big Data, 12. – 13. června, Toronto  

 

Inovace, technologie & start-upy

OCE Discovery Days, 13. – 14. května, Toronto

Colllision Conference, 20. – 23. května, Toronto – technologická a startupová show a konference se zaměřením na inovace, komercionalizaci a  startupy (Pozn. v případě zájmu se nabízí možnost pro české společnost účastnit se na veletrhu prostřednictvím projektu ekonomické diplomacie, který organizuje Generální konzulát ČR v Torontu a agentura CzechInvest)

Start-up Fest, 9. – 13. července, Toronto

 

Turistika

Toronto Golf and Travel Show, 8. - 10. února, Toronto

Travel and Vacation Show, 30.–31. března, Ottawa (Pozn. v případě zájmu se nabízí možnost pro české společnost účastnit se na veletrhu prostřednictvím projektu ekonomické diplomacie, který organizuje Velvyslanectví ČR v Ottawě)

Canadian Meetings + Events Expo, 13.–14. srpna, Toronto (Pozn. dříve IncentiveWorks)

 

Stavebnictví

National Heavy Equipment Show, 28. – 29. března, Toronto

The Building Show, 4 – 6. prosince, Toronto 

 

Další

Canadian Manufacturing Technology Show, 30. září – 3. října, Toronto (Pozn. v případě zájmu se nabízí možnost pro české společnost účastnit se na strojírenském veletrhu prostřednictvím projektu ekonomické diplomacie, který organizuje Generální konzulát ČR v Torontu a agentury CzechTrade a CzechInvest)

Canada’s Global Defence and Security Trade Show, 29. - 30. května, Ottawa

Waste & Recycling Expo Canada, 9. – 10. října, Toronto

Canadian Pool and Spa Show – prosinec, Niagara Falls

 

Některé veletrhy se konají jen jednou za dva roky a v roce 2019 se tak konat nebudou:

Advance Design & Manufacturing Expo, 4.- 5. listopadu 2020, Montreal

 

V případě zájmu o jakýkoliv z výše uvedených veletrhů je možné kontaktovat dle místa konání veletrhu zastupitelské úřady ČR v Torontu či Ottawě, případně zahraniční kancelář agentury CzechTrade v Calgary. Stejně tak všem zájemcům rádi budeme asistovat v případě zájmu o veletrhy a výstavy v jiných odvětvích či poskytneme další informace týkající se teritoria. Rádi také zprostředkujeme informace o možnosti účasti pro české subjekty či dostupné informace o možnostech networkingu na veletrzích, stejně jako v případě, že máte zájem o odvětví, ve kterém není žádný z veletrhů uveden – pokud smysluplný veletrh v Kanadě existuje, najdeme jej a poskytneme Vám příslušné informace.  

 

 

David Müller, ekonomický diplomat, Generální konzulát České republiky v Torontu