english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

V Torontu proběhl za účasti českých společností SIAL, největší potravinářský veletrh v Kanadě

Mezi 2. a 4. květnem 2017 se v Torontu uskutečnil největší kanadský potravinářský veletrh, SIAL Canada, na kterém se prostřednictvím projektu ekonomické diplomacie představilo také několik českých společností.

Veletrh proběhnul na největším kanadském výstavišti, Enercare Centre, v centru Toronta. SIAL, který rotuje mezi Torontem a Montrealem, je tradičně největším kanadským potravinářským veletrhem, na kterém se představuje pravidelně kolem 1000 společností z více než 50 zemí profesionálním návštěvníkům (veletrh není určen pro širokou veřejnost). 

Pro většinu českých účastníků, kteří se prezentoval na národním stánku, zajištěném prostřednictvím projektu ekonomické diplomacie, financovaným prostředky Ministerstva zemědělství a Ministerstva zahraničních věcí, představoval veletrh jednu z prvních příležitostí seznámit se s kanadským trhem, který je v oboru potravin poměrně specifický. Výjimku představoval Budějovický Budvar, který byl prezentován místním zastoupením značky jako Czechvar. Ten mimo jiné při své návštěvě českého stánku ochutnal také evropský komisař pro zemědělství, Phil Hogan.

Pro účastnící se společnosti byly zajímavé také informace od kanadských expertů na maloobchodní prodej potravin, se kterými byla možnost na stánku konzultovat. Ve srovnání s Evropou je kanadský trh poměrně centralizovaný a jeho převážná většina je ovládána několika maloobchodními společnostmi, k nimž není jednoduché získat přístup a zaujmout. Zemědělský a potravinářský průmysl patří přitom mezi perspektivní obory dle mapy oborových příležitostí pro Kanadu. V případě zájmu o základní informace a podmínky na trhu je možné se obrátit na české zastupitelské úřadě v Kanadě (Toronto, Ottawa) či zahraniční kancelář agentury CzechTrade v Calgary.

 

Účastníci českého stánku na veletrhu SIAL

Účastníci českého stánku na veletrhu SIAL

David Müller, vedoucí obchodně-ekonomického úseku, Generální konzulát České republiky v Torontu