english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ontarijský ministr pro výzkum, inovace a vědu Reza Moridi navštívil Českou Republiku

Ministr Reza Moridi v rámci své pracovní návštěvy Evropy navštívil ve dnech 31. srpna - 1. září Prahu, kde jednal s místopředsedou vlády P. Bělobrádkem, ministrem zahraničí L. Zaorálkem a podepsal spolu s P. Očkem memorandum o spolupráci s Technologickou agenturou ČR.  

Jednání s ministrem Lubomírem Zaorálkem (bližší informace zde) navázala na jednání obou ministrů v březnu 2017 v Torontu, kde se shodli na zájmu rozvíjet vztahy mezi Ontariem a Českou republikou v oblasti podpory vědy a výzkumu. S tímto záměrem byl také ministr Moridi přijat u místopředsedy vlády pro vědu, výzkum a inovace Pavla Bělobrádka (pro informaci např. zde). Součástí cesty byl podpis memoranda o spolupráci mezi ontarijským ministerstvem pro výzkum, inovace a vědu a Technologickou agenturou ČR, které Reza Moridi podepsal spolu s předsedou TAČR Petrem Očkem.

Kromě politických jednání navštívil ministr Moridi také vybrané výzkumné ústavy a instituce - Ústav jaderného výzkumu Řež, BIOCEV, ELI a ČVUT, včetně Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky. Ontario jako hospodářský motor Kanady disponuje vyspělým systémem výzkumu a vývoje, množstvím vysokých škol (včetně např. University of Toronto, která se pravidelně umisťuje mezi 25 nejlepšími školami světa) a dalších výzkumných institucí. Pro české společnosti může Ontario posloužit jako brána do celé Severní Ameriky, pro univerzity a výzkumné instituce v ČR se pak nabízejí možnosti spolupráce se špičkovými ontarijskými institucemi.

V případě zájmu o bližší informace či asistenci při hledání partnerů v oblasti výzkumu, vědy a inovací se můžete obracet na Generální konzulát ČR v Torontu.

 

 

David Müller, ekonomický diplomat, Generální konzulát ČR v Torontu