english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

ČR a Kanada: mezinárodní spolupráce v aplikovaném výzkumu - poprvé s partnery z Alberty a Québecu

Technologická agentura ČR otevírá poprvé program DELTA, který je zaměřený na podporu mezinárodní spolupráce v aplikovaném výzkumu
a experimentálním vývoji ve spolupráci českých podniků a výzkumných organizací s partnery, kteří mají sídlo v kanadských provinciích Alberta a Québec. Nabízí se tak velmi zajímavá příležitost, jak buď posílit existující vztahy s Kanadou, nebo navázat nová partnerství.

Technologická agentura ČR (TAČR)  nově navázala partnerství se svými protějšky v provincii Alberta a Québec a položila tak základ prohlubování spolupráce se subjekty z těchto provincií, které se zaměřují na aplikovaný výzkum a experimentální vývoj. Obě provincie nabízí zajímavé příležitosti najít partnery v oborech s vysokou přidanou hodnotou, kvalitou svých inovací se řadí vysoko, Québec na úrovni Japonska či Norska, Alberta na úroveň Velké Británie či Francie.

Veřejná soutěž bude vyhlášena 25. června 2019, přičemž spolupracujícími partnery na kanadské straně budou:

  • Consortium for Research and Innovation in Aerospace (CRIAQ) - pro Québec
  • German-Canadian Centre for Innovation and Research (GCCIR) - pro Albertu

 

Mezi další lokality spadající do této výzvy patří Brazílie, Če-ťiang (ČLR), Izrael, Korea, Tchaj-wan, Ťiang-su a Vietnam.

 

Pokud máte zájem o pomoc s vyhledáním zahraničních partnerů, je možné využít podporu TAČR na základě vyplnění formuláře zde.

Stejně tak je možné se v případě zájmu obrátit na české zastupitelské úřady v Kanadě (Generální konzulát ČR v Torontu, Velvyslanectví ČR v Ottawě) či kanceláře agentury Czech Trade či CzechInvest, které mohou pomoci jak vytipovat, tak oslovit správné partnery.

 

Informace s předběžnými parametry 1. veřejné soutěže DELTA 2 a soutěží partnerských zahraničních agentur a další potřebné informace včetně kontaktů naleznete na webových stránkách TA ČR zde.

Anglická verze základních parametrů 1. VS DELTA 2 je k nalezení zde

 

 

David Müller, GK Toronto (s využitím podkladů TAČR)