english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: čtk
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Cestování do ČR - aktuální podmínky zohledňující pandemickou situaci

(Archivní článek, platnost skončena 15.06.2021 / 15:45.)

Stále platí, že vstup na území České republiky je cizincům povolen pouze za výjimečných podmínek vyjmenovaných v Ochranném opatření Ministerstva zdravotnictví ČR. Pro bezproblémové cestování z Kanady je nutný český cestovní pas.  Kanada patří i nadále mezi země s velmi vysokým rizikem výskytu onemocnění COVID-19 (tmavě červená zóna), cestovatelé z těchto zemí, včetně českých občanů, musí splnit povinná epidemiologická opatření. 
 

Aktuální epidemiologická pravidla pro vstup na území České republiky naleznete na webových stránkách Ministerstva vnitra ČR a souhrnně rovněž v připojené tabulce, v její nejspodnější části v tmavě červeném pruhu.  Občané třetích zemí, tedy cizinci mimo Evropskou unii, mohou do ČR vstoupit i nadále pouze v rámci výjimek vyjmenovaných v Ochranném opatření Ministerstva zdravotnictví ČR (článek I, odstavec 9).

Epidemiologická pravidla pro vstup do země (testy, karanténa, Příjezdový formulář) jsou stejná pro občany ČR i pro cizince, kteří do země přijíždějí z Kanady na základě výjimek.

Doplňující  zprávy naleznete na stránkách Ministerstva zdravotnictví ČR a Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Další pravidla pro cestování jsou stanovena leteckými společnostmi v závislosti na zemi tranzitu. Před zakoupením letenky doporučujeme tyto informace od aerolinek získat.

Upozorňujeme, že letecké společnosti nahlížejí na každého cestovatele pouze s kanadským pasem jako na cizince, který na území ČR může vstoupit pouze v rámci řádně zdokumentované výjimky.

 

Informační linky Ministerstva vnitra ČR:  Telefonní linka: +420 974 801 801, provozní doba Po - Čt: 8:00 - 16:00 a Pá: 8:00 - 12:00 Emailová adresacestovani.covid19@mvcr.cz

přílohy

Pravidla vstupu od ČR 1. června 2021 186 KB PDF (Acrobat dokument) 14.6.2021

Podrobná tabulka MV ČR - pravidla od 1. června 2021 1 MB PDF (Acrobat dokument) 14.6.2021

Aktuální Ochranné opatření MZdr ČR 439 KB PDF (Acrobat dokument) 14.6.2021