english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: CTK
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Aktuální podmínky cestování do ČR

Kanada je od 12. 7. 2021 zařazena na seznam zemí s nízkým rizikem nákazy (tzv. zelené země). V tomto seznamu setrvává i nadále.

Podmínky vstupu do ČR:

  • před vstupem na území České republiky je nutné předložit vyplněný Příjezdový formulář
  • před vstupem na území či nejpozději do 5 dní po vstupu na území České republiky se podrobit testu na stanovení přítomnosti viru SARS-CoV-2.

Přestože nové ochranné opatření Ministerstva zdravotnictví umožňuje provést test až po příletu do ČR, doporučujeme se informovat předem u konkrétní letecké společnosti na přepravní podmínky.  

Test nemusí mít děti do dovršení 6 let věku.

Doporučujeme, abyste se také seznámili předem se zdravotními předpisy a přepravními podmínkami leteckých společností a s podmínkami tranzitu přes území jiných států. Je možné, že letecké společnosti či jiné státy budou test na koronavirus či potvrzení o očkování požadovat před cestou.

V současné době je možné letecky přicestovat z Kanady až do České republiky. Je však nutno přestupovat na území jiných států. Podmínky při přestupu sdělí cestovateli letecká společnost.

Ministerstvo zdravotnictví ČR nezařadilo kanadské provinční certifikáty do seznamu Uznávané certifikáty z jiných zemí, neboť neposkytují možnost dálkového ověření (např. QR code) jako Digitální očkovací certifikát EU,  viz více na webové stránce MZ ČR zde. Nadějí do budoucna je kanadskou vládou avizovaný digitální očkovací certifikát.

Nicméně, pokud máte v ČR lékaře, je možné se s ním domluvit na transpozici provinčního certifikátu na EU certifikát, více informací naleznete zde.

Doporučujeme sledovat aktuální informace na níže uvedených webových stránkách

Ministerstva zdravotnictví

Ministerstva vnitra ČR

Ministerstva zahraničních věcí ČR

 

Další podrobnější informace:

Jaká omezení aktuálně platí v České republice?

Odběrová místa v ČR provádějící testy 

Krajské hygienické stanice