english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Důležité - transit přes kanadská letiště a pravidla vstupu do Kanady!

Pro české cestovatele z jiných států, kteří budou neplánovaně využívat k transitu kanadská mezinárodní letiště, připomínáme povinnost Electronic Travel Authorization (eTA) . Vstup na území Kanady - tedy mimo transitní prostor letiště - nyní není cizincům povolen. Výjimka platí pro držitele dlouhodobého pobytového oprávnění v Kanadě.

Pro české cestovatele z jiných států, kteří budou neplánovaně využívat k transitu kanadská mezinárodní letiště připomínáme všeobecnou povinnost Electronic Travel Authorization (eTA)

Musí se jednat o navazující let ze stejného letiště. Prodleva mezi lety by měla být co nejkratší. O eTA požádejte bez prodlení on-line, stojí 7 CAD. Povolení je většinou v řádu hodin zasláno kanadskou stranou na žadatelův email.

Pro cizince je tedy nyní povolen pouze vstup do tranzitního prostoru letiště v případě cesty do vlasti, více zde na stránkach Government of Canada. Ostatní cizinci nebudou na území Kanady vpuštěni. Výjimka ze zákazu vstupu na území Kanady platí pouze pro  cizince, kteří jsou držitelé dlouhodobého pobytového titulu v Kanadě.