english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Generální konzul Ivan Počuch diskutoval se zástupci Canadian International Council

Ivan Počuch se na pozvání Canadian International Council ve Winnipegu účastnil jako hlavní host diskusního večera, v jehož průběhu členům CIC představil současný politický, bezpečnostní a hospodářský vývoj v Evropě.

V rámci své pracovní cesty byl generální konzul pozván na setkání Canadian International Council, aby představil členům této asociace ve Winnipegu současný vývoj v Evropě a Evropské unii. Canadian International Council je nevládní organizací s 15 pobočkami po celé Kanadě, jejímž cílem je zvyšovat roli Kanady v mezinárodních vztazích, stejně jako povědomí kanadské veřejnosti o průřezových tématech mezinárodních vztahů, přes politický a bezpečnostní vývoj až k hospodářským otázkám.

Ivan Počuch ve svém vystoupení představil aktuální stav politiky a bezpečnosti v Evropě, stejně jako prezentoval možnosti, které přináší CETA pro další rozvoj hospodářských vztahů mezi Evropskou unií a Kanadou. Poukázal na dlouhodobou blízkost Kanady a evropských zemí v mnoha bezpečnostních a hospodářských tématech a také na to, že je potřeba se soustředit na udržování a prohlubování spolupráce, přičemž ani geografická vzdálenost už nemůže být překážkou dalšímu rozvoji vzájemných vztahů přes Atlantik. Prezentace se setkala s velmi pozitivní reakcí od účastníků, kteří navázali různými dotazy, jež potvrdily, že členové CIC se velmi dobře orientují v mezinárodních vztazích a mají široký přehled o dění ve světě.