english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Generální konzul Ivan Počuch na návštěvě Alberty

Generální konzul Ivan Počuch navštívil Edmonton a Calgary, kde se setkal s krajanskými spolky, účastnil se oslav při příležitosti 99. založení republiky a sešel se se zástupci albertských obchodních organizací.

Svou cestu zahájil Ivan Počuch v Edmontonu, kde se sešel s ředitelem Edmonton Economic Development pro obchod a investice. Diskutovány byly především možnosti vzájemné spolupráce, se zaměřením na perspektivní odvětví pro Albertu, jako například zemědělské stroje, zpracování potravin, zdravotnictví a zdravotnické přístroje a v neposlední řadě příležitosti v oblasti nanotechnologií. Generální konzul se poté sešel se zástupci Společnost pro vědy a umění v Edmontonu a účastnil se slavnostního koncertu pří příležitosti státního svátku 28. října. V průběhu večera také vystoupil s projevem.

V Calgary generální konzul jednal se zástupkyněmi Calgary Economic Development, se zaměřením na rozvoj mezinárodního obchodu. Rozhovor se zaměřil jak na perspektivy spolupráce v oblasti vědy a výzkumu, tak i na některá odvětví, která mají dle zástupců Calgary Economic Development velký potenciál v Calgary uspět – mezi jinými energetika, včetně obnovitelných zdrojů energie, cleantech a zemědělství. Z jednání vyplynul zájem o oboustrannou spolupráci, i s ohledem na to, že Calgary předpokládá, že CETA povede ke zvýšenému zájmu kanadských společností o Evropu.

Ivan Počuch poté vystoupil s jedním ze zahajovacích projevů na slavnostním setkání a koncertu k příležitosti výročí založení republiky. Koncert, na kterém účinkovali klavírista Martin Kasík a houslista Jiří Vodička, a který společně pořádal Honorární generální konzul ČR v Calgary Jerry Jelínek a Czech Business Association of Canada, byl vyvrcholením celého večera, jehož se zúčastnili kromě zástupců krajanské komunity i další členové konzulárního sboru v Calgary.  

Generální konzul Ivan Počuch při projevu v Calgary

Generální konzul Ivan Počuch při projevu v Calgary