english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Generální konzul Ivan Počuch navštívil Winnipeg

Ve dnech 15. – 17. února 2017 uskutečnil generální konzul České republiky v Torontu Ivan Počuch pracovní cestu do Winnipegu, provincie Manitoba, a to v doprovodu ekonomického diplomata GK Toronto Davida Müllera. Během své cesty se Ivan Počuch setkal s vrcholnými představiteli vlády provincie Manitoba, zástupci klíčových podnikatelských sdružení, zástupci české krajanské komunity a přednesl přednášku pro členy Canada International Council.

V rámci svého jednání se členem vlády, ministrem pro růst, podniky a obchod, Cliffem Cullenem, probíral Ivan Počuch zejména otázky hospodářské spolupráce na úrovni provincie Manitoba, včetně možnosti identifikace vybraných sektorů, ve kterých by byl nejvyšší přínos pro české i manitobské společnosti, například letecký průmysl. Ministr Cullen potvrdil zájem Manitoby na navazování nových obchodních vazeb v Evropě.

Ivan Počuch a ministr Cliff Cullen

Na jednání s ministrem Cullenem navázala schůzka Ivana Počucha s ministryní pro sport, kulturu a kulturní dědictví Rochelle Squires, se kterou mimo jiné probíral otázku možnosti zorganizování českého filmového festivalu ve Winnipegu a synergie, které vytváří kulturní spolupráce pro posilování vzájemných vztahů, včetně hospodářských.

Ivan Počuch a ministryně Rochelle Squires

Během jednání se zástupci podnikatelského sektoru Ivan Počuch postupně jednal s Donem Leitchem, prezidentem Business Council of Manitoba, Chuckem Davidsonem, prezidentem Manitoba Chamber of Commerce, Lorenem Remillardem, prezidentem Winnipeg Chamber of Commerce a Mariette Mulaire, ředitelkou World Trade Center Winnipeg. Byť je pro ně Česká republika relativně nový partner, vnímají potřebu rozvíjet obchodní vztahy Manitoby i mimo své stávající partnery směrem do Evropy a projevili velký zájem o další spolupráci. Všichni partneři vyjádřili také připravenost přivítat v Manitobě české společnosti.

Ivan Počuch a Chuck Davidson, prezident Manitoba Chamber of Commerce

Významnou součástí setkání také představovala schůzka se zástupci českého komunity, ČSSK a Czech Benevolent Society ve Winnipegu. Ivan Počuch ocenil činnost krajanských sdružení a krajanům představil své hlavní plány a zamýšlené aktivity jako generálního konzula. Potvrdil také, že má zájem s krajanskou komunitou ve Winnipegu těsněji spolupracovat, v rámci možností Generálního konzulátu.

Na okraj celé cesty také Ivan Počuch přednesl přednášku pro zástupce Canadian International Council, zaměřenou na současnou bezpečností, hospodářskou a politickou situaci v Evropě (link na článek).