english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Generální konzul Ivan Počuch se setkal s prvním ministrem nové ontarijské vlády

Generální konzul České republiky v Torontu Ivan Počuch se sešel s ontarijským ministrem pro infrastrukturu, Monte McNaughtonem, jedním ze členů nového kabinetu, který vzešel z voleb v červnu 2018.

Ministr McNaughton řídí ministerstvo, které má na starosti výstavbu, udržování a správu provinční infrastruktury - dopravní síť, nemocnice a školy, což z ministerstva dělá jeden z klíčových resortů. Mezi plány nové vlády je přitom připravit nový balíček investic do infrastruktury, v podobě desetiletého investičního plánu. Jde o oblasti, které nabízejí zajímavé příležitosti pro české společnosti a které bude Generální konzulát nadále sledovat.

V průběhu jednání byla diskutována otázka kvalitní infrastruktury jako jednoho z nezbytných předpokladů udržitelného hospodářské růstu, stejně jaké témata veřejných zakázek. Ivan Počuch s Monte McNaughtonem probírali také témata příležitostí v hospodářských vztazích mezi Evropskou unií a Kanadou, potažmo Ontariem, přičemž se shodli na tom, že na obou stranách existují, i přes jejich současnou vysokou úroveň, značné možnosti ke zlepšení a navýšení obchodní výměny, ale i posílení spolupráce v dalších oblastech.

Setkání generálního konzula s ministrem pro infrastrukturu

Setkání generálního konzula s ministrem pro infrastrukturu