english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Generální konzul se sešel s radním Toronta pro hospodářský rozvoj

Dne 7. června se generální konzul Ivan Počuch sešel s radním města Toronta, Michaelem Thompsonem, který je předsedou výboru pro hospodářský rozvoj města a jako takový je odpovědný za všechna témata související s rozvojem Toronta, podporou podnikání, investice, obchod, turistický ruch či kulturu.
 

Na úvod společně probírali otázky bezpečnostní situace ve světě, přičemž Michael Thompson poukázal na velmi dobré zkušenosti a znalosti Toronta spojené s řešením problémů velkých měst, mimo jiné spojených s bezpečností či předcházení kriminality. Zmínil také, že Toronta má velká očekávání od dohody CETA, vzhledem k roli hospodářského hubu, jakou město hraje, včetně toho, že Toronto má zájem nabídnout svým podnikatelům bližší seznámení s Evropou a možnostmi, které CETA bude nabízet.

Pamětní kniha Toronta

Ivan Počuch tento pohled přivítal a konstatoval, že Česká republika vždy patřila mezi jedny z hlavních zastánců podpory volného obchodu a dohody CETA, od které očekává, že nabídne zajímavé příležitosti pro kanadské i české společnosti. Zmínil také roli České republiky jako možného místa vstupu na regionální trh.  Michael Thompson přivítal pozitivní přístup k CETA a konstatoval, že by Toronto mělo zájem projednat možnosti spolupráce s Prahou, především v oblastech sdílení best practices souvisejících s rozvoji měst, turistikou a kulturou.  Spolu s Ivanem Počuchem se shodli na oboustranném zájmu pokračovat v dalším dialogu a rozvíjet možnosti vzájemné spolupráce.

Generální konzul Počuch a radní Thompson