english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: CTK
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zpřísněné podmínky pro vstup do Kanady

Hranice Kanady jsou v rámci opatření k zamezení šíření viru COVID-19 pro cizince až na výjimky uzavřeny. Od 22. února 2021 platí pro cestovatele, kteří v rámci  monitorovaných výjimek do Kanady cestovat mohou, zpřísněná pravidla. Zejména je to povinnost ubytovat se po příletu na vlastní náklady nejméně na 3 noci v hotelovém pokoji do doby, než je znám výsledek popříletového COVID-19 testu. Podrobné a aktualizované informace o výjimkách a podmínkách vstupu jsou uveřejněny na oficiální webové stránce kanadské vlády.  Ministerstvo zahraničích věcí ČR uveřejňuje v češtině souhrn kanadských opatření v rámci tzv. COVID-19 Rozcestníku.

Pro cestovatele, kteří v rámci výjimek do Kanady cestovat mohou, platí od 7. ledna 2021 povinnost podstoupit před cestou PCR test a předložit negativní výsledek testu letecké společnosti před nástupem na let do Kanady. PCR test je nutné podstoupit maximálně 72 hodin před plánovaným odletem do Kanady.  Od 22. února 2021 vstoupila v platnost povinnost podrobit se po příletu do Kanady na vlastní náklady dalšímu PCR testu na COVID-19 a ubytovat se - rovněž na své náklady - nejméně na 3 noci v hotelovém pokoji do doby, než bude znám výsledek testu. V případě negativního výsledku testu budou moci cestující hotel opustit a pokračovat v karanténě v místě svého bydliště, případně na jiném vhodném místě. Karanténa trvá stále celkem 14 dní po příletu. Hotely jsou určeny kanadskou vládou. Zde najdete vice informací o rezervaci hotelového pokoje.

Kanadská vláda podrobně informuje o všech výjimkách a aktuálních podmínkách vstupu do Kanady na svých webových stránkách.  Shrnutí základních informací o kanadských opatřeních je v českém jazyce uveřejněno  na webové stránce Ministerstva zahraničních věcí České republiky v tzv.  COVID-19 Rozcestníku.

Pro bližší informace doporučujeme kontaktovat přímo úřad Immigration Refugee Citizenship Canada na e-mailové adrese: IRCC.COVID-TravelExemptions-Exemptionsdevoyage-COVID.IRCC@cic.gc.ca.

V příloze naleznete kanadský informační plakátek.

přílohy

ArriveCAN 107 KB JPG (Obrázek / Fotka) 2.3.2021