english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: CTK
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

COVID - 19: Kanada otevírá hranice pro plně očkované

Kanadská vláda potvrdila, že od  7. září 2021 otevírá své hranice pro všechny plně očkované cestující. Podrobné a aktualizované informace o výjimkách a podmínkách vstupu jsou uveřejněny na oficiální webové stránce kanadské vlády.  Ministerstvo zahraničích věcí ČR uveřejňuje v češtině souhrn kanadských opatření v rámci tzv. COVID-19 Rozcestníku.

Podle sdělení kanadských úřadů jsou hranice země od  7. září 2021 otevřeny pro všechny plně očkované cestující. Občan ČR pro vstup do Kanady musí splnit:

  1. Předložit potvrzení o ukončeném očkování, přičemž od poslední dávky uplynulo min. 14 dnů. Potvrzení o ukončeném očkování je potřeba předložit v anglickém nebo francouzském jazyce.
  2. Vakcíny, které jsou v Kanadě uznávány jsou Pfizer-BioNTech, Moderna, AstraZeneca/COVISHIELD a Janssen (Johnson & Johnson). Akceptuje se i kombinace vakcín.
  3. Předložit platný výsledek PCR testu absolvovaného ne více než 72 hodin před plánovaným odletem do Kanady, případně předchozí pozitivní výsledek testu absolvovaného 14 až 180 dnů před odletem do Kanady.
  4. Nemít příznaky onemocnění.
  5. Vyplnit formulář ArriveCAN (aplikace nebo web).
  6. Disponovat oprávněním pro vstup do Kanady.

V případě, že je cestující na letišti v Kanadě náhodně vybrán, musí strpět provedení PCR testu po příletu.

Kanadská vláda podrobně informuje o všech aktuáních pravidlech a případných výjimkách při vstupu do Kanady na svých webových stránkách

Shrnutí základních informací o kanadských opatřeních je v českém jazyce uveřejněno  na webové stránce Ministerstva zahraničních věcí České republiky v tzv.  COVID-19 Rozcestníku.