english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Podmínky cestování z Kanady do České republiky od 17. ledna 2017

Od 17. 1. 2022 je Kanada zařazena na seznam zemí s velmi vysokým rizikem nákazy (na semaforu "tmavě červená").  Podmínky vstupu do ČR se pro cestovatele z Kanady obecně zpřísňují (viz níže), pro očkované cestovatele platí z některých nových opatření výjimka.

Cestující z Kanady musí před cestou do ČR oznámit svůj příjezd krajské hygienické stanici příslušné podle místa bydliště, a to vyplněním Příjezdového formuláře,  potvrzení o jeho vyplnění je třeba předložit na vyžádání hraniční kontrole.  

Před vstupem na území ČR veřejnou dopravou (např. letadlem, vlakem, autobusem) cestující musí disponovat písemným potvrzením poskytovatele zdravotních služeb o negativním výsledku  RT-PCR testu (max. 72 hodin od odběru). Pokud se jedná o občany České republiky a jejich spolucestující rodinné příslušníky s vydaným povolením k přechodnému pobytu na území České republiky, o občany Evropské unie s vydaným potvrzením o přechodném pobytu na území České republiky, nebo o cizince s povolením k trvalému pobytu na území České republiky vydaném Českou republikou, mohou před vstupem na území České republiky hromadnou veřejnou dopravou disponovat i negativním výsledkem antigenního testu (max. 48 hodin od odběru). Dopravci neumožní přepravu cestujícím, kteří nepředloží test na přítomnost SARS-CoV-2 a příjezdový formulář.

Občané ČR, občané EU s vydaným povolením k přechodnému pobytu v ČR a cizinci s povolením k trvalému pobytu v ČR vydaným ČR cestující individuální dopravou nemusí podstoupit test před cestou.

Po vstupu na území ČR platí povinnost podstoupit v rozmezí 5. až 7. dne RT-PCR test na stanovení přítomnosti viru SARS-CoV-2. Do doby negativního výsledku RT-PCR testu musí cestující všude mimo domov nosit respirátor nebo obdobný prostředek ochrany dýchacích cest (bez výdechového ventilu) naplňující minimálně všechny technické podmínky a požadavky, včetně filtrační účinnosti alespoň 94 % podle příslušných norem (např. FFP2, KN 95).

 

VÝJIMKY PLATÍ PRO:
· očkované osoby (s ukončeným očkováním + 14 dní, rozdíl občané ČR a cizinci, viz připojené tabulky) a osoby s prodělaným onemocněním COVID-19, bez nutnosti testů, pouze s příjezdovým formulářem. Bezvízoví cizinci (Kanaďané) s dvojím očkováním předodletový test potřebují!
· děti do dovršení věku 12 let, bez nutnosti testů a příjezdového formuláře.

Bližší informace také na Pravidla návratu do ČR.

Doporučujeme pečlivě sledovat stránky:

Ministerstva vnitra České republiky

Ministerstva zdravotnictví České republiky

 

Dovolujeme si upozornit na nové opatření kanadské vlády, kdy Kanada bude od 28. února 2022 od všech cestujících na mezinárodních letech (vlacích, lodích) při cestě z Kanady do zahraničí vyžadovat očkování. Více informací naleznete zdeCOVID-19 Boarding flights and trains in Canada – Travel.gc.ca

přílohy

občané a rezidenti ČR 145 KB PDF (Acrobat dokument) 18.1.2022

cizinci s krátkodovým vízem vydaným po 11. 5. 2020 a... 136 KB PDF (Acrobat dokument) 18.1.2022

občané třetích zemí, kteří nemají vydané pobytové... 137 KB PDF (Acrobat dokument) 18.1.2022