english  česky 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: CTK
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Letecká spojení z Kanady do Evropy

Letecké společnosti provozují stále více letů mezi Kanadou a Evropou. Pro mezinárodní lety jsou vyčleněna čtyři mezinárodní letiště: v Calgary, Montréalu, Vancouveru a Torontu. Přehled leteckého spojení hlavních leteckých společností mezi Kanadou a Evropou k 29. 6. 2020 naleznete v příloze. Doporučujeme využít existující letecká spojení.

GK Toronto doporučuje občanům ČR zvážit nutnost dalšího pobytu v Kanadě a zajistit si letenky u leteckých společností, které nabízejí lety do Evropy. Letecké společnosti  frekvenci svých spojení a počet destinací v březnu až květnu 2020 výrazně omezily, v červnu se nabídka letů znovu rozšiřuje.  V rámci Evropy od 4.5.2020 KLM obnovily lety mezi Prahou a Amsterdamem, ČSA rovněž obnovuje lety z Prahy do evropských metropolí. 

K 29. červnu 2020 lze zakoupit letenky do Evropy například u KLM, AirCanada, Air France, Lufthansa.  Podrobný přehled naleznete v příloze.

Některé aerolinie snížily v minulých měsících kapacitu až o 90%. Některé zastavily spojení mezi Kanadou a EU zcela. Současná frekvence letů se zvýšila, ale stále nedosahuje sezónního standardu. Všechna podobná opatření podléhají změnám podle vývoje situace. Air Canada toto léto nebude provozovat přímé letecké spojení s  Prahou.

Prosíme i nadále sledujte informace na stránkách MZV ČR, MV a ministerstva zdravotnictví. O cestovních podmínkách ve světě rovněž více na strance IATA.

V případě nouze nás informuje na telefonních linkách +1 647-282-8119, +1 647-406-9221, +1 416-473-8674. Zaregistrujte se prosím v aplikaci DROZD.

Pro české cestovatele z jiných států, kteří budou neplánovaně využívat k transitu kanadská mezinárodní letiště připomínáme povinnost Electronic Travel Authorization (eTA)

přílohy

Letecká spojení do Evropy 43 KB DOCX (FILE_TYPE_DOCX) 30.6.2020