english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Nouzový stav - Přísnější cestovní opatření platná od pondělí 16. března 2020 0:00

Od půlnoci z neděle na pondělí  16. března 2020 se rozšiřuje zákaz vstupu do ČR na všechny cizince, tedy nejen na cizince z rizikových oblastí. Z tohoto opatření jsou vyjmuti cizinci pobývající v České republice s přechodným pobytem nad 90 dnů nebo trvalým pobytem.
Dále se od 16. března 2020 až do odvolání vyhlašuje zákaz občanům České republiky vycestovat z území státu.

Od půlnoci z neděle na pondělí 16. března 2020, v souvislosti s nouzovým stavem kvůli šíření viru COVID-19, se  rozšiřuje zákaz vstupu do ČR na všechny cizince, tedy nejen na cizince z rizikových oblastí, a to i v případě, že mají platná víza. Z tohoto opatření jsou vyjmuti cizinci pobývající v České republice na základě dlouhodobého pobytového titulu. Čeští občané nejsou ve svém právu návratu do vlasti omezeni. Při návratu z rizikových oblastí podstoupí povinnou karanténu. Ta se může vstahovat i na české občany vracející se z nerizikových států, ale u kterých se projevují symptomy nakažení virem. Letištní transit v rizikové zemi není sám o sobě předpokladem ke karanténě.

Dále se až do odvolání vyhlašuje od 16. března 2020 zákaz občanům České republiky  vycestovat z České republiky, a to obecně, nikoli pouze do rizikových oblastí.

Další informace naleznete na stránkách MZV ČR, MZ ČR a MV ČR.

Od 16. března 2020 tedy platí tato opatření:

March 16, 2020 Travel Rules

March 16, 2020 Travel Rules