english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Pravidla návratu do ČR.

Vzhledem k aktuální situaci šíření viru SARS-CoV-2 v ČR a ve světě a jeho dopadům Ministerstvo zdravotnictví ČR ruší s účinností od 9. dubna 2022 všechna protiepidemická opatření pro osoby vstupující na území ČR po předchozím pobytu v zahraničí.

Zrušení ochranných opatření 

Při návratu ze zahraničí od 9. 4. 2022 není třeba vyplňovat Příjezdový formulář ani předkládat doklad o bezinfekčnosti. I nadále se však doporučuje ověřit si podmínky přepravy (včetně doložení bezinfekčnosti, tj. test, očkování, prodělání nemoci) přímo u sjednaného přepravce hromadné dopravy (letadlo, autobus, vlak). 

 


 

Nadále platí, že dle požadavků kanadských orgánů musí být každá osoba starší 12 let plně očkována, aby mohla cestovat letecky z Kanady. To se týká i občanů ČR, kteří dlouhodobě žijí na území Kanady tj. mají zde trvalý pobyt (PR) nebo současně také kanadské občanství.

Upozorňujeme, že občané ČR, kteří nejsou plně očkovaní a nemají trvalý pobyt v Kanadě (např. studenti, pracovní povolení apod.), budou moci opustit Kanadu do 31. srpna 2022. Musí předložit doklad o negativním výsledku PCR nebo antigenním testu v době nástupu na palubu. Po 31. 8. 2022 bude platit povinnost být plně očkován pro všechny cestující, bez očkování cestující nebudou moci nastoupit do letadla z Kanady do ČR.