english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Předseda Poslanecké sněmovny ČR Radek Vondráček navštívil v rámci své kanadské mise Toronto

V posledním květnovém týdnu navštívil Toronto předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Radek Vondráček, v rámci své týdenní mise do Kanady, která proběhla na pozvání kanadského protějšku, předsedy Dolní Sněmovny kanadského Parlamentu, Geoffa Regana. Během kanadské cesty jednal Radek Vondráček v Ottawě, Torontu a Halifaxu.


 

Setkání Radka Vondráčka s předsedou ontarijského Parlamentu, Tedem Arnottem

 

Toronto, hlavní město provincie Ontario a hospodářské centrum celé Kanady, bylo pevnou součástí programu celé mise, kterou doprovázeli i zástupci Hospodářské výboru Poslanecké sněmovny a podnikatelská delegace, vedená viceprezidentem Hospodářské komory ČR Bořivojem Minářem. V Torontu Radek Vondráček jednal mimo jiné s předsedou ontarijské sněmovny, Ontario Legislative Assembly, Tedem Arnottem.

Významnou součástí programu bylo také večerní setkání se zástupci krajanské komunity, která je druhá nejpočetnější na světě. Předseda Vondráček navštívil Masarykův institut v Masaryktownu, kde měl příležitost se seznámit a diskutovat s představiteli hlavních krajanských organizací. Večer tak byl možností k vzájemnému obohacení - seznámení se s činností a problémy krajanské komunity.

Projev Radka Vondráčka na setkání s krajany

Projev Radka Vondráčka na setkání s krajany     

 

Radek Vondráček a Radim Fiala u památníků obětem komunismu

Radek Vondráček a Radim Fiala u památníků obětem komunismu