english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Přijetí u Předsedy sněmovny

Dne 30. listopadu 2021 přijal předseda dolní sněmovny Parlamentu Ontario Ted Arnott generálního konzula České republiky v Torontu Petra Buriánka a jeho zástupkyni Noru Marešovou.

Během přijetí a přátelského rozhovoru projevil T. Arnott zájem o politickou situaci v České republice, ocenil vřelé a blízké vztahy, které panují mezi kanadskou provincií Ontario a Českou republikou. 

P. Buriánek krátce seznámil předsedu T. Arnotta se situací v České republice po nedávných parlamentních volbách, ocenil úlohu české krajanské komunity, nejvíce jich tradičně žije právě v Ontariu, pro rozvoj vzájemných vztahů. Zmínil též některá konkrétní témata probíhající spolupráce mezi provincií Ontario a Českou republikou a vyzdvihl též hodnoty, které obě naše země sdílejí a na nichž je založeno naše spojenectví. Poděkoval za veškerou podporu, které se dostalo ze strany Ontaria, jak našim krajanům tak i všem, kteří usilovali o nastolení demokracie a svobody v bývalém Československu.

Na závěr generální konzul informoval předsedu sněmovny o blížícím se předsednictví České republiky v EU, v druhé polovině roku 2022 a některých akcích, které se připravují.

setkání s Ted Arnott

setkání s Ted Arnott

Setkání s Ted Arnott

Setkání s Ted Arnott

Parlament

Parlament

parlament

parlament

parlament hala

parlament hala