english  česky 

rozšířené vyhledávání
CP
Foto: (@MZV)
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Od 1. října 2022 kanadská vláda ruší veškerá příjezdová opatření spojená s COVID-19

Od soboty 1. října tedy všichni cestující do Kanady nemusí vyplňovat informace v aplikaci ArriveCan, předkládat potvrzení o očkování či testování na Covid-19, nepodléhají karanténě/izolaci a nemusí oznamovat symptomy onemocnění při příjezdu do Kanady.

Zároveň se ruší povinnost nosit masku při cestě letadlem či vlakem, avšak její nošení v těchto dopravních prostředních je přesto silně doporučováno.

Pro občany České republiky nadále platí povinná elektronická registrace v systému eTA, pokud do Kanady cestují letecky, či přes Kanadu letecky tranzitují. Občané ČR přijíždějící do Kanady autem, vlakem, autobusem či lodí, nepotřebují ani vízum, ani registraci eTA.

Na české občany, kteří do Kanady cestují na základě víza, nebo mají v Kanadě trvalý pobyt, se povinnost registrace v eTA nevztahuje.

Kanadská vláda přesto vyzývá všechny kanadské občany, aby chránili sebe i ostatní a omezovali šíření onemocnění Covid-19 očkováním a posilovacími dávkami, nošením kvalitních masek; pokud mají příznaky onemocnění, doporučuje se být v izolaci a provést si test na Covid-19.