english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Setkání generálního konzula Ivana Počucha s předsedou Parlamentu provincie Ontario Davem Levacem

Na pozvání předsedy Parlamentu provincie Ontario proběhla dne 28. 2. 2017 v historické budově ontarijského parlamentu schůzka generálního konzula ČR v Torontu I. Počucha s předsedou parlamentu Davem Levacem. Schůzky se zúčastnil i ekonomický diplomat David Müller. Během schůzky byla prodiskutována témata související s aktuální bezpečnostní, politickou a ekonomickou situací v Evropě a na severoamerickém kontinentu a perspektivy udržení silné transatlantické vazby.

Diskuse se také dotkla témat souvisejících s potřebou hledat efektivní způsoby zvyšování povědomí a zájmu o bilaterální politickou, ekonomickou a kulturní spolupráci mezi Kanadou a Českem. Generální konzul Počuch informoval předsedu parlamentu o připravované březnové cestě ministra zahraničí L. Zaorálka do Kanady, která bude mít i výraznou ekonomickou dimenzi.

Po ukončení schůzky si I. Počuch v doprovodu pracovníků parlamentu prohlédl historickou budovu parlamentu a byl představen jako host předsedy parlamentu při jednání věnované interpelacím poslanců k vládě provincie Ontario.

 

Generální konzul Ivan Počuch a předseda parlamentu Ontaria Dave Levac