english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Smíšený mládežnický pěvecký sbor KOS vystoupil v Torontu

V kostele Sv. Václava v Torontu proběhl 2. prosince koncert špičkového českého mládežnického pěveckého sboru KOS, který působí při Pedagogické škole v Litomyšli, rodišti Bedřicha Smetany. Vystoupení bylo laděno vánočním repertoárem a doplněno prezentací české a mezinárodní klasické hudby.
 

Vystoupení souboru KOS, které v Torontu zorganizovaly společně Generální konzulát ČR a Masaryk Memorial Institute se konalo nad rámec turné do USA a Kanady realizovaného na pozvání křesťanské neziskové organizace Czech Symphony Project se sídlem v St. Louis, USA. Organizace se zaměřuje na mezinárodní výměnu pro české a americké studenty hudby. Jejím zakladatelem a ředitelem je mimořádná osobnost dr. Michaela Šusta, pastora a pěvce, rodáka z Československa. Soubor v minulosti již mnohokrát vystupoval v zahraničí i pod záštitou zastupitelských úřadů ČR (2016 Vídeň; 2011 Paříž).

 

Sbor předvedl v průběhu koncertu ukázky jak z vánoční Rybovy mše, tak směsice českých lidových písní a vánočních koled. Vynikající profesionální úroveň soubor potvrdil v závěrečné části s mezinárodním repertoárem, obsahujícím spirituály a vrcholící ukázkou z Handelova Mesiáše (chór Hallelujah).

 

 

Vystoupení souboru KOS