english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Státní svátek České republiky v Edmontonu a Calgary

Ve dnech 25. a 27. října 2021 se generální konzul v Torontu pan Petr Buriánek s manželkou Zuzanou a vedoucí obchodně-ekonomického oddělení GK Toronto Evou Libs Bartoňovou zúčastnili společenských večerů u příležitosti oslav státního svátku České republiky a organizovaných krajanskými komunitami v Edmontonu a Calgary v provincii Alberta.

V Edmontonu se sešli členové a hosté Československé společnosti umění a vědy (SVU) v Albertě a v Calgary České obchodní asociace v Kanadě (CBAC). V rámci večera vystoupili se svými projevy předsedové obou organizací, za SVU Edmonton Petr Musílek a za CBAC Jan Wagner. Generální konzul Petr Buriánek připomněl význam státního svátku a vzniku Československa a principy, na nichž byl náš stát v roce 1918 založen a které jsou stále platné i pro samostatnou Českou republiku a současnou dobu. Ocenil též výborné vztahy mezi ČR a Kanadou, které jsou založeny na spojenectví a sdílení stejných hodnot.

Oba večery vyvrcholily koncertem klavírního dua ZUMI, Zuzana Šimurdová a Mikolaj Warszynski, kteří přednesli skladby českých i světových mistrů, a to včetně Antonína Dvořáka, jehož 180 let od narození si letos připomínáme.

Galerie


Oslavy státního svátku v Edmontonu a Calgary