english  česky 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Úvodní slovo generálního konzula České republiky v Torontu, Petra Buriánka

Vážené dámy, vážení pánové, milí přátelé!

Dovolte mi, abych Vás všechny co nejsrdečněji pozdravil jménem svým i jménem všech kolegů na Generálním konzulátu v Torontu.
 

Do hlavního města provincie Ontario jsem přicestoval 8. září 2020, ale hned po příletu jsem se musel odebrat do 14 denní karantény. Není to jednoduché začínat misi v novém místě tím, že trávíte dva týdny v izolaci, ale mám pro toto opatření plné pochopení. Naštěstí dnes je mnoho způsobů, jak komunikovat a jak sledovat události a jak se postupně zapojit do činnosti a dění na konzulátu i v místě působení. Přesto se již nemohu dočkat dne, kdy karanténa skončí, a já se konečně plně zapojím do práce a také se osobně setkám s řadou z vás.

Hlavním úkolem Generálního konzulátu České Republiky v Torontu je bezpochyby mnohovrstevnatý rozvoj vztahů mezi oběma našimi státy, ochrana a prosazování zájmů České republiky a jejich občanů ve všech kanadských provinciích, které jsou v působnosti našeho konzulátu. Jedná se tedy nejen o běžnou konzulární agendu, ale též o ekonomickou, vědeckou, kulturní a obecně veřejnou diplomacii, o navazování co nejtěsnějších kontaktů mezi firmami, školami, kulturními a dalšími institucemi našich zemí.

Jsem přesvědčen a rád bych o to též požádal, že mimořádnou roli v našem úsilí může a také sehrává naše početná, úspěšná a aktivní krajanská komunita v Kanadě a zde v Torontu. Těším se na brzká setkání, na vzájemnou spolupráci, výměnu názorů a hledání cest, jak se ještě lépe pochopit, porozumět si, abychom společně využili ten nesmírný potenciál, který nám pomůže i nadále co nejlépe  rozvíjet vztahy mezi Kanadou a Českou republikou. Dovolte mi, abych na tomto místě poděkoval všem našim krajanům i všem našim občanům, kteří zde v Torontu a v Kanadě toho učinili tolik dobrého  a prospěšného pro Českou republiku, pro Kanadu, pro naše vzájemné vztahy.

Upřímně se též těším na spolupráci s našimi honorárními konzuláty v Calgary a Winnipegu, které jsou pro naše úsilí a práci tak velikou a významnou oporou, stejně jako na spolupráci a brzké setkání s našimi kolegy  a kolegyněmi z českého velvyslanectví v Ottawě.

Budu velmi rád, když se budete na  náš generální konzulát obracet s důvěrou a vědomím, že naši snahou je co nejrychleji a nejkompetentněji odpovědět na všechny Vaše dotazy a poskytnout Vám potřebnou pomoc a podporu. Budu rád, když budete vnímat generální konzulát jako instituci, která Vám je blízká a otevřená.  

Těším se na osobní setkání s mnohými z Vás i na naši spolupráci ku prospěchu vzájemných vztahů České republiky a Kanady.

Srdečně

PB