česky  français 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Aktuální informace o cestování do Tuniska

Současná situace v Tunisku - cestování a dovolené 

1. VSTUP NA ÚZEMÍ A TRANSIT

 Ochranné opatření Ministerstva zdravotnictví s účinností ode dne 23.8.2021 zařadilo Tunisko mezi země s velmi vysokým rizikem nákazy onemocnění COVID-19 (tmavě červená). 

Od 16.10.2021 platí pro vstup do Tuniska následující podmínky :

Všichni cestující do Tuniska starší 12 let  musí předložit negativní PCR test s QR kódem, který není starší 72 hodin před zahájením  cesty. Výjimku z předložení PCR testu mají cestující s minimálně dva týdny ukončeným očkováním, kteří se prokáží očkovacím certifikátem s QR kódem. Všichni cestující bez výjimky musí vyplnit online formulář https://app.e7mi.tn/, kde se neočkovaní cestující  zavazují strávit povinnou 7 denní karanténu na vlastní náklady v hotelu k tomuto účelu určeném. Rezervaci hotelu musí cestující předložit již při nástupu do letadla. Tyto osoby musí podstoupit mezi 6. a 7. dnem pobytu další PCR test na vlastní náklady. Pokud bude výsledek negativní, mohou karanténu ukončit.

Vstupní příletový formulář musí mít cestující vytištěn (obě části) a podepsán, všechny ostatní formuláře (PCR test,  rezervace hotelu, případně potvrzení o očkování)  doporučujeme  mít také v TIŠTĚNÉ PODOBĚ.  Významně se tím urychlí proces kontroly na letišti.

Seznam karanténních zařízení naleznete: zde

 

Turisté, kteří do Tuniska cestují v rámci organizované turistiky, musí taktéž předložit negativní PCR test s QR kódem a v tištěné podobě, musí taktéž předložit potvrzení o rezervaci z CK. Musí následně dodržovat Sanitární protokol a nesmí se vzdalovat z hotelového rezortu. Závazek neoddělovat se od zájezdu je v podstatě náhradou karantény. 

Při příletu do země budou náhodně vybraným cestujícím prováděny rychlotesty přímo na letišti. V případě pozitivního výsledku bude cestující umístěn do příslušného karanténního zařízení.

Povinnost vyplnit a následně vytisknout online zdravotní příletový formulář https://app.e7mi.tn/  má  každý cestující je před vstupem do Tuniska. 

UPOZORNĚNÍ: při vyplňování příletového formuláře často dochází k technickým potížím, na které Velvyslanectví ČR v Tunisku upozorňuje tuniské autority. Přesto se stav nelepší. Proto nenechávejte vyplnění formuláře na poslední chvíli! V tuto chvíli (14.10.) formulář také neumožňuje nenaočkovaným turistům využívajících hromadných zájezdů vyplnit adresu jiného než karanténního hotelu. To může způsobit komplikace při odletech a příletech na tuniském letišti a je proto nezbytná přítomnost zástupce CK.

Podmínky se mohou měnit v návaznosti na vývoj epidemiologické situace.

 

2. DOPRAVA

Ve městech funguje veřejná doprava - autobusy, taxi.  

 

3. OPATŘENÍ

V souvislosti s pandemií Covid-19 platí na území Tuniska následující opatření:


- striktní dodržování sanitárního protokolu

- zákaz shromažďování v uzavřených prostorách. Plně očkované osoby se mohou účastnit rodinných a dalších setkání v otevřených prostorách. 

Nenošení roušky může být postiženo podle příslušného ustanovení tuniského trestního zákona.

PCR testy provádějí kromě Institutu Pasteur v hlavním městě Tunisu (online objednávky na tomto odkazu:  http://rdvanalyses.pasteur.tn/covid-19 ) i další laboratoře na území Tuniska - viz seznam nemocnic v příloze. Jednotná cena testu je 170 TND. Cestující přijíždějící ze zemí na červeném a oranžovém seznamu jsou žádáni, aby kontaktovali pobočky/ředitelství Ministerstva zdravotnictví v jednotlivých regionech za účelem schůzky k odběru na Covid test, a pro případné další informace. Seznam regionů a spojení uvádíme v příloze. 

 

4. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE

Protiepidemická opatření vyhlašuje tuniské Ministerstvo zdravotnictví, nicméně opatření jsou zveřejňována prostřednictvím médií. 

Kontakt na ZÚ: consulate_tunis@mzv.cz, tel. +216 71 781 916, +216 71 780 456, nouzová linka - +216 98 464 617


5. NÁVRAT DO ČR

Tunisko spadá od 23.8.2021 do kategorie zemí s velmi vysokým rizikem nákazy Covid-19 (tmavě červená).

Podmínky návratu do ČR ze zahraničí v době pandemie Covid-19 | Ministerstvo zahraničních věcí České republiky (mzv.cz)

 

VEŠKERÉ INFORMACE BUDOU I NADÁLE OVĚŘOVÁNY A ZMĚNY IHNED UVEŘEJNĚNY. 

sanitární protokol (PDF, 840 KB)

laboratoře PCR v Tunisku (DOCX, 15 KB)