česky  français 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Aktuální informace o cestování do Tuniska

Současná situace v Tunisku - cestování a dovolené 

1. VYCESTOVÁNÍ Z ČESKÉ REPUBLIKY

https://www.mzv.cz/jnp/cz/udalosti_a_media/tiskove_zpravy/x2020_04_25_rozcestnik_informaci_k_cestovani.html

 

2. VSTUP NA ÚZEMÍ A TRANSIT

Každý cestující - i v rámci charterových letů - je nyní povinen předložit negativní RT-PCR test ne starší než 72 hodin před zahájením cesty. Během cesty je nutné dodržovat preventivní opatření, především bezpečnou vzdálenost a nošení ochrany dýchacích cest (roušky). Cestující musí dále vyplnit zdravotní formulář, který bude kontrolován na příletu/příjezdu, a po vstupu na území Tuniska si stáhnout do mobilního telefonu mediální a trasovací aplikace. Tuniské autority budou náhodně vybírat cestující, kteří budou povinni podrobit se rychlému testu. Odhalené pozitivní případy budou transportovány do určených karanténních zařízení na vlastní náklady.

Od 1.2.2021 je každý individuální cestující povinen podrobit se po příletu na území Tuniska 7denní karanténě v hotelu k tomuto účelu určeném - seznam viz přílohy níže. Doklad o rezervaci a zaplacení hotelu předkládají cestující při příletu do Tuniska. Sedmý den pobytu jsou povinni podrobit se na vlastní náklady dalšímu testu na Covid-19. Pokud bude výsledek negativní, mohou hotel opustit.

Karanténa v soukromí již není od 1.2.2021 možná, s výjimkou zde uvedených kategorií cestujících:

- Nemocní vyžadující urgentní lékařskou asistenci a jejich doprovod  
- Osoby cestující z důvodu úmrtí nebo vážné nemoci blízkého příbuzného 
- Osoby trpící mentálním nebo chronickým onemocněním vyžadujícím zvláštní péči 
- Pracovníci diplomatické, vládní nebo parlamentní mise 
- Osoby cestující v rámci nezbytné ekonomické aktivity
- Zdravotní personál za účelem plnění stanovených úkolů 
- Profesionální sportovci účastnící se mezinárodních soutěží

Tito cestující musí kromě negativního PCR testu předložit i doklady prokazující, že splňují výše uvedené podmínky - lékařskou zprávu a doklad o následné hospitalizaci, úmrtní list, diplomatickou nótu nebo potvrzení o vyslání, doklad o nezbytnosti cesty za ekonomickým účelem nebo doklad o konání sportovní soutěže. Kromě toho musí cestující disponovat čestným prohlášením, že budou dodržovat karanténu na jimi určené adrese a nebudou vykonávat jiné aktivity než v rámci vyslání nebo sportovního utkání.

3. DOPRAVA

Ve městech funguje omezeně veřejná doprava - autobusy, taxi. Meziměstsky je možné cestovat taxíky, autobusy a louážemi (malé autobusy pro meziměstskou dopravu), pouze s povolením. Obecně je doprava mezi guvernoráty zakázána.  

4. OPATŘENÍ

viz podmínky uvedené výše v bodu 2.

V souvislosti s pandemií Covid-19 platí na území Tuniska následující opatření:

- noční zákaz vycházení ve všech regionech od 20:00 h do 5:00 h
- zákaz cestování mezi guvernoráty, výjimka pouze v odůvodněných případech (studium, práce nebo individuální odůvodněné případy)
- kavárny a restaurace se zavírají v 19:00 h, provoz je možný pouze s naplněním kapacity 30% v uzavřených prostorách a 50% v otevřených prostorách
- zákaz všech veřejných manifestací 
- zákaz shromažďování více než 4 osob na veřejných místech s výjimkou veřejné dopravy
 

Nenošení roušky může být postiženo podle příslušného ustanovení tuniského trestního zákona.

PCR testy provádějí kromě Institutu Pasteur v hlavním městě Tunisu (online objednávky na tomto odkazu:  http://rdvanalyses.pasteur.tn/covid-19 ) i další laboratoře na území Tuniska - viz seznam nemocnic v příloze. Jednotná cena testu je 209 TND. Cestující přijíždějící ze zemí na červeném a oranžovém seznamu jsou žádáni, aby kontaktovali pobočky/ředitelství Ministerstva zdravotnictví v jednotlivých regionech za účelem schůzky k odběru na Covid test, a pro případné další informace. Seznam regionů a spojení uvádíme v příloze. 

VEŠKERÉ INFORMACE BUDOU I NADÁLE OVĚŘOVÁNY A ZMĚNY IHNED UVEŘEJNĚNY. 

zdravotní formulář (PDF, 341 KB)

sanitární protokol (PDF, 840 KB)

seznam nemocnic (PDF, 246 KB)

laboratoře PCR v Tunisku (DOCX, 15 KB)

 

karanténní hotely 1 (JPG, 153 KB)

karanténní hotely 2 (JPG, 153 KB)

karanténní hotely 3 (JPG, 97 KB)