česky  français 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Aktuální informace o cestování do Tuniska

Současná situace v Tunisku - cestování a dovolené 

1. VSTUP NA ÚZEMÍ A TRANSIT

Nové Ochranné opatření Ministerstva zdravotnictví s účinností ode dne 5. července 2021 od 00:00 hod. do dne 31. července 2021 do 23:59 hod. důrazně nedoporučuje všem občanům České republiky a cizincům s bydlištěm na území České republiky vstup do zemí s extrémním rizikem nákazy onemocnění COVID-19 způsobeného novými mutacemi koronaviru SARS-CoV-2, mezi něž patří od 5.7.2021 i Tunisko. 

V zásadě pro návraty z těchto zemí platí pravidla pro návrat s extrémním rizikem nákazy COVID-19

Od 1.7.2021 platí pro vstup do Tuniska následující podmínky :

Všichni cestující do Tuniska starší 12 let včetně očkovaných osob musí předložit negativní PCR test obsahující QR kód nebo vydaný zdravotním zařízením, který není starší 72 hodin před zahájením  cesty. Musí taktéž vyplnit online formulář https://app.e7mi.tn/, kde se zavazují strávit povinnou 7-denní karanténu v hotelu nebo v místě bydliště. Povinný druhý PCR test se absolvuje 5 - 7 den po příletu na území Tuniska. 

Prozatím nebylo specifikováno, zda očkované osoby jsou povinny též absolvovat karanténu. 

Turisté (nerezidenti), kteří do Tuniska cestují v rámci organizované turistiky charterovýmí lety nebo pravidelnými linkami, na kterých má cestovní kancelář svůj blok sedadel jsou povinni neoddělovat se po celou dobu od organizovaného zájezdu počínaje příletem do Tuniska, transferem do hotelu a pobytu v interiéru a exteriéru hotelového zařízení a striktně dodržovat tuniský Sanitární turistický protokol anti covid-19. Pro tyto turisty neplatí povinnost absolvovat po 5 dnech další PCR test.

Při příletu do země budou náhodně vybraným cestujícím prováděny rychlotesty přímo na letišti. V případě pozitivního výsledku bude cestující umístěn do příslušného karantenního zařízení.

Povinnost vyplnit a následně vytisknout online zdravotní příletový formulář https://app.e7mi.tn/  má  každý cestující je před vstupem do Tuniska. Formulář je k dispozici i jako aplikace v mobilním telefonu.

Podmínky se mohou měnit v návaznosti na vývoj epidemiologické situace.

 

2. DOPRAVA

Ve městech funguje veřejná doprava - autobusy, taxi. Meziměstsky je možné cestovat taxíky, autobusy a louážemi (malé autobusy pro meziměstskou dopravu). Je možné si pronajmout osobní vozidlo. Doprava mezi guvernoráty je povolena, nicméně jednotlivé guvernoráty nebo okresy mohou být přechodně z důvodu pandemické situace uzavřeny.

 

3. OPATŘENÍ

V souvislosti s pandemií Covid-19 platí na území Tuniska následující opatření:

- obecný noční zákaz vycházení od 20:00 h do 5:00 h, může se lišit podle regionů
- striktní dodržování sanitárního protokolu

- dodržování zákazu cestování do a z uzavřených regionů

- zákaz shromažďování

Nenošení roušky může být postiženo podle příslušného ustanovení tuniského trestního zákona.

PCR testy provádějí kromě Institutu Pasteur v hlavním městě Tunisu (online objednávky na tomto odkazu:  http://rdvanalyses.pasteur.tn/covid-19 ) i další laboratoře na území Tuniska - viz seznam nemocnic v příloze. Jednotná cena testu je 209 TND. Cestující přijíždějící ze zemí na červeném a oranžovém seznamu jsou žádáni, aby kontaktovali pobočky/ředitelství Ministerstva zdravotnictví v jednotlivých regionech za účelem schůzky k odběru na Covid test, a pro případné další informace. Seznam regionů a spojení uvádíme v příloze. 

 

4. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE

Protiepidemická opatření vyhlašuje tuniské Ministerstvo zdravotnictví, nicméně opatření jsou zveřejňována prostřednictvím médií. 

Kontakt na ZÚ: consulate_tunis@mzv.cz, tel. +216 71 781 916, +216 71 780 456, nouzová linka - +216 98 464 617


5. NÁVRAT DO ČR

Tunisko spadá od 5.7.2021 do kategorie zemí s extrémním rizikem nákazy Covid-19 (černá).

Podmínky návratu do ČR ze zahraničí v době pandemie Covid-19 | Ministerstvo zahraničních věcí České republiky (mzv.cz)

 

VEŠKERÉ INFORMACE BUDOU I NADÁLE OVĚŘOVÁNY A ZMĚNY IHNED UVEŘEJNĚNY. 

sanitární protokol (PDF, 840 KB)

 

laboratoře PCR v Tunisku (DOCX, 15 KB)