česky  français 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Aktuální informace o cestování do Tuniska

Současná situace v Tunisku - cestování a dovolené 

1. VYCESTOVÁNÍ Z ČESKÉ REPUBLIKY

https://www.mzv.cz/jnp/cz/udalosti_a_media/tiskove_zpravy/x2020_04_25_rozcestnik_informaci_k_cestovani.html

 

2. VSTUP NA ÚZEMÍ A TRANSIT

Každý cestující je povinen předložit negativní RT-PCR test ne starší než 72 hodin před zahájením cesty. Během cesty je nutné dodržovat preventivní opatření, především bezpečnou vzdálenost a nošení ochrany dýchacích cest (roušky). Cestující musí dále vyplnit zdravotní formulář, který bude kontrolován na příletu/příjezdu, a po vstupu na území Tuniska si stáhnout do mobilního telefonu mediální a trasovací aplikace. Tuniské autority budou náhodně vybírat cestující, kteří budou povinni podrobit se rychlému testu. Odhalené pozitivní případy budou transportovány do určených karanténních zařízení na vlastní náklady.

Od pondělí 16.11.2020 je možné kromě hotelů k tomu určených trávit 14 denní karanténu i v místě bydliště. Místní hygienické stanice by měly zkontrolovat, zda na určené soukromé adrese jsou podmínky k vykonání karantény. Pokud tomu tak není nebo pokud dotčené osoby nebudou karanténu respektovat, budou převezeny na vlastní náklady do určených karanténních zařízení.

Pokud se cestující podrobí na vlastní náklady RT-PCR testu sedmý den po svém příjezdu na území Tuniska a tento bude negativní, může karanténu ukončit. Pokud se během karantény projeví u osoby příznaky nákazy virem Covid-19, RT-PCR test bude proveden zdarma místními zdravotnickými službami.

Pokud cestující nebude moci předložit při příletu/příjezdu negativní  RT-PCR test, bude umístěn do karanténního zařízení na dobu 3 dnů na své náklady a RT-PCR test bude proveden místními zdravotnickými službami. Pokud bude výsledek testu negativní, může cestující pokračovat v karanténě v místě bydliště nebo v hotelu po dobu 14 dnů, s možností podrobit se 7. den pobytu dalšímu testu na vlastní náklady.

3. DOPRAVA

Ve městech funguje omezeně veřejná doprava - autobusy, taxi. Meziměstsky je možné cestovat taxíky, autobusy a louážemi (malé autobusy pro meziměstskou dopravu), pouze s povolením. Obecně je doprava mezi guvernoráty zakázána.  

4. OPATŘENÍ

viz podmínky uvedené výše v bodu 2.

Od 28.10.2020 platí na území Tuniska následující opatření:

- noční zákaz vycházení ve všech regionech, ve všední dny od 20:00 do 5:00, o víkendu od 19:00 do 5:00
- zákaz cestování mezi guvernoráty, výjimka pouze v odůvodněných případech (studium, práce nebo individuální odůvodněné případy)
- kavárny a restaurace se zavírají v 16h, provoz je možný pouze s naplněním kapacity 30% v uzavřených prostorách a 50% v otevřených prostorách
- zrušení školní docházky na základních a středních školách od 28.10. do 8.11.2020, na státních a soukromých univerzitách zrušení prezenční docházky na dobu 14 dnů a přechod na      distanční výuku 
- zákaz všech veřejných manifestací od 30.10. do 15.11.2020
- zákaz shromažďování více než 4 osob na veřejných místech s výjimkou veřejné dopravy
- zrušení modliteb v mešitách do 15.11.2020
 

Nenošení roušky může být postiženo podle příslušného ustanovení tuniského trestního zákona, a to pokutou až 3.000 TND nebo i odnětím svobody.

Testy provádějí kromě Institutu Pasteur v hlavním městě Tunisu (online objednávky na tomto odkazu:  http://rdvanalyses.pasteur.tn/covid-19 ) i další laboratoře na území Tuniska - viz seznam nemocnic v příloze. Jednotná cena testu je 209 TND. Cestující přijíždějící ze zemí na červeném a oranžovém seznamu jsou žádáni, aby kontaktovali pobočky/ředitelství Ministerstva zdravotnictví v jednotlivých regionech za účelem schůzky k odběru na Covid test, a pro případné další informace. Seznam regionů a spojení uvádíme v příloze. 

VEŠKERÉ INFORMACE BUDOU I NADÁLE OVĚŘOVÁNY A ZMĚNY IHNED UVEŘEJNĚNY. 

zdravotní formulář (PDF, 341 KB)

sanitární protokol (PDF, 840 KB)

seznam nemocnic (PDF, 246 KB)

test v regionech - spojení (JPG, 80 KB)

seznam hotelů určených ke karanténě (DOCX, 20 KB)