česky  français 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Aktuální informace o cestování do Tuniska

Současná situace v Tunisku - cestování a dovolené 

Od 26.8.2020 platí všeobecná povinnost pro všechny cestující do Tuniska bez ohledu na zemi původu předložit negativní PCR test s následnou min. 7-denní karanténou.

Nicméně stále platí tzv. česká výjimka - tedy v souladu s rozhodnutím tuniských autorit ze dne 28. července 2020 jsou čeští občané i občané třetích zemí s povoleným dlouhodobým pobytem v České republice přijíždějící do Tuniska v rámci organizované turistiky - tj. zájezdů organizovaných CK s přepravou charterovými lety - osvobozeni od povinnosti předložit negativní PCR test. Od Tito turisté budou již z letiště odvezeni do příslušného hotelu, kde bude uplatňován sanitární protokol přijatý tuniským Ministerstvem zdravotnictví (příloha č. 2). Individuální program není možný.

Pro individuální cestující platí i nadále platí povinnost předložit negativní PCR test ne starší než 72 hodin, jakož i povinnost předložit  vyplněný formulář - prohlášení o itineráři cesty a svém zdravotním stavu. Formulář najdete v příloze č. 1. Pro tyto osoby platí také 14-denní karanténa - viz níže v článku. 

Vyzýváme individuální cestující, aby nezneužívali charterové lety k individuální turistice ve snaze vyhnout se povinnosti předložit negativní PCR test. Nejenže mohou být při kontrole na území Tuniska sankcionováni, ale v konečném důsledku by toto chování mohlo vést ke zrušení výše uvedené výjimky pro všechny cestující z České republiky. 

Od 24.8.2020 platí rozhodnutí tuniského Ministerstva zdravotnictví o povinnosti nošení roušek v následujících veřejných a soukromých prostorách:

- zdravotnická zařízení

- jesle, školky, školy a vzdělávací zařízení

- úřady a státní instituce

- prostředky hromadné dopravy

- obchody a obchodní centra

- kulturní a sportovní zařízení

- mešity a ostatní místa konání bohoslužeb

- letiště, přístavy a nádraží

Nenošení roušky může být postiženo podle příslušného ustanovení tuniského trestního zákona, a to pokutou až 3.000 TND nebo i odnětím svobody.

Po uplynutí 6 dnů pobytu v Tunisku mohou individuální turisté na své náklady podstoupit další PCR test. Pokud tento test bude negativní, nemusí již nadále v karanténě zůstávat. Nicméně tyto osoby jsou povinny podstoupit test, pokud by se u nich objevily symptomy nákazy virem Covid-19. 
Dodržování uvedených opatření bude kontrolovat místně příslušná hygienická stanice. 

Testy provádějí kromě Institutu Pasteur v hlavním městě Tunisu (online objednávky na tomto odkazu:  http://rdvanalyses.pasteur.tn/covid-19 ) i další laboratoře na území Tuniska - viz seznam nemocnic v příloze. Jednotná cena testu je 209 TND. Cestující přijíždějící ze zemí na červeném a oranžovém seznamu jsou žádáni, aby kontaktovali pobočky/ředitelství Ministerstva zdravotnictví v jednotlivých regionech za účelem schůzky k odběru na Covid test, a pro případné další informace. Seznam regionů a spojení uvádíme v příloze. 

VEŠKERÉ INFORMACE BUDOU I NADÁLE OVĚŘOVÁNY A ZMĚNY IHNED UVEŘEJNĚNY. 

zdravotní formulář (PDF, 341 KB)

sanitární protokol (PDF, 840 KB)

seznam nemocnic (PDF, 246 KB)

test v regionech - spojení (JPG, 80 KB)