česky  français 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Aktuální informace o cestování do Tuniska

Současná situace v Tunisku - cestování a dovolené po otevření hranic Tuniska dne 27.6.2020

Dne 15.6.2020 skončila v Tunisku poslední etapa uvolňování opatření a život v zemi se vrátil k situaci před vyhlášením nouzového stavu. Ve veřejné dopravě a při vstupu do míst s velkou koncentrací lidí (nákupní centra) nadále platí povinnost nosit roušky a respektovat bezpečné odstupy.

Tunisko rozdělilo země podle rizika nákazy virem Covid-19 do tří skupin - zelená bez opatření při vstupu do země, oranžová - cestování je možné s určitými omezeními, a ostatní země, ze kterých není možno do Tuniska cestovat za turistickým účelem.

Vláda oba seznamy cca 1x do týdne aktualizuje dle vývoje epidemiologické situace v konkrétních zemích. 

Česká republika je stále zařazena na oranžovém seznamu. Nicméně v souladu s rozhodnutím tuniských autorit ze dne 28. července 2020 jsou osoby přijíždějící do Tuniska v rámci organizované turistiky osvobozeni od povinnosti předložit negativní PCR test.

Pro individuální cestující platí i nadále platí povinnost předložit negativní PCR test ne starší než 72 hodin, jakož i povinnost předložit  vyplněný formulář - prohlášení o itineráři cesty a svém zdravotním stavu. Formulář najdete v příloze č. 1. Pro tyto osoby platí také 14-denní karanténa - viz níže v článku. 

Turisté přijíždějící v rámci organizované turistiky budou již z letiště odvezeni do příslušného hotelu, kde bude uplatňován sanitární protokol přijatý tuniským Ministerstvem zdravotnictví (příloha č. 2). Zřejmě nebude možný individuální program, pouze organizované výlety. Zatím nemáme žádné praktické zkušenosti a ohlasy, jak je sanitární protokol aplikován.
Čeští občané, kteří přijedou na návštěvu známých či příbuzných v rámci individuální turistiky, nahlásí tuniským úřadům adresu svého pobytu v Tunisku (formulář při příletu do země, který se vyplňuje vždy, + výše uvedený zdravotní formulář).  

Po uplynutí 6 dnů pobytu v Tunisku mohou individuální turisté na své náklady podstoupit další PCR test. Pokud tento test bude negativní, nemusí již nadále v karanténě zůstávat. Nicméně tyto osoby jsou povinny podstoupit test, pokud by se u nich objevily symptomy nákazy virem Covid-19. 
Dodržování uvedených opatření bude kontrolovat místně příslušná hygienická stanice. 

Testy provádějí kromě Institutu Pasteur v hlavním městě Tunisu (online objednávky na tomto odkazu:  http://rdvanalyses.pasteur.tn/covid-19 ) i další laboratoře na území Tuniska - viz seznam nemocnic v příloze. Jednotná cena testu je 209 TND. Cestující přijíždějící ze zemí na červeném a oranžovém seznamu jsou žádáni, aby kontaktovali pobočky/ředitelství Ministerstva zdravotnictví v jednotlivých regionech za účelem schůzky k odběru na Covid test, a pro případné další informace. Seznam regionů a spojení uvádíme v příloze. 

VEŠKERÉ INFORMACE BUDOU I NADÁLE OVĚŘOVÁNY A ZMĚNY IHNED UVEŘEJNĚNY. 

zdravotní formulář (PDF, 341 KB)

sanitární protokol (PDF, 840 KB)

seznam nemocnic (PDF, 246 KB)

test v regionech - spojení (JPG, 80 KB)