česky  français 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Aktuální informace o cestování do Tuniska

Současná situace v Tunisku - cestování a dovolené 

1. VYCESTOVÁNÍ Z ČESKÉ REPUBLIKY

Vláda v souladu s čl. 5 a 6 ústavního zákona č. 110/1998 Sb. o bezpečnosti České republiky vyhlásila pro území ČR z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru na území České republiky nouzový stav na dobu 30 dnů od 00:00hodin dne 27.2.2021.

Výsledky mimořádného jednání vlády 26. února 2021 | Vláda ČR (vlada.cz)

Vycestování z ČR (mimo nezbytné, naléhavé a neodkladné cesty) je zakázáno do 11 zemí světa s extrémním rizikem nákazy COVID-19 způsobeného novými mutacemi koronavirus SARS-CoV-2 dle ochranného opatření Ministerstva zdravotnictví. 

Mimořádná a ochranná opatření – Aktuální informace o COVID-19 (mzcr.cz)

Pro návrat českých občanů platí pravidla stanovená ochranných opatřením Ministerstva zdravotnictví, jejich výklad přinášíme pro všechny kategorie rizikových zemí v článku Rozcestník. 

COVID 19 Rozcestník - aktuální informace k cestám do zahraničí | Ministerstvo zahraničních věcí České republiky (mzv.cz)

 

2. VSTUP NA ÚZEMÍ A TRANSIT

Od 3.5. do 16.5.2021 platí pro vstup a pobyt na území Tuniska následující pravidla:

Každý cestující starší 12 let - s CK i individuální- je povinen předložit negativní RT-PCR test ne starší než 72 hodin před zahájením cesty. Během cesty je nutné dodržovat preventivní opatření, především bezpečnou vzdálenost a nošení ochrany dýchacích cest (roušky). Cestující musí dále vyplnit příjezdový formulář https://app.e7mi.tn/ , který vygeneruje QR kód. Formulář je nutno vytisknout a mít s sebou. Tuniské autority oznámily, že rychlé testy na Covid-19 budou prováděny u všech cestujících, kteří vstoupí na území Tuniska. Odhalené pozitivní případy budou transportovány do určených karanténních zařízení na vlastní náklady. 

Cestující s cestovní kanceláří nesmí po dobu dovolené samostatně opustit areál hotelu. Výlety mimo hotel budou organizovány CK v omezené míře a nebude během nich například rozchod ve městě. Po 5  dnech je možno si udělat další PCR test na vlastní náklady a pak areál hotelu opouštět.

Individuální cestující jsou povinni podrobit se po příletu na území Tuniska karanténě po dobu 7 dnů v určeném karanténním hotelu Karanténa v soukromí není momentálně možná. Pro tyto cestující je povinný druhý PCR test 5 - 7 den po příletu na území Tuniska. 

Z karantény jsou vyjmuty osoby, které cestují do Tuniska za účelem léčení, děti bez doprovodu, diplomaté a osoby cestující za služebním účelem ne na déle než 5 dní. Osoby, které předloží potvrzení o očkování, mohou trávit karanténu v místě bydliště. 

 

3. DOPRAVA

Ve městech funguje omezeně veřejná doprava - autobusy, taxi. Meziměstsky je možné cestovat taxíky, autobusy a louážemi (malé autobusy pro meziměstskou dopravu), pouze s povolením. Doprava mezi guvernoráty je od 8.3.2021 povolena, nicméně jednotlivé guvernoráty nebo okresy mohou být přechodně z důvodu pandemické situace uzavřeny.

4. OPATŘENÍ

viz podmínky uvedené výše v bodu 2.

V souvislosti s pandemií Covid-19 platí na území Tuniska od 8.3.2021 následující opatření:

- obecný noční zákaz vycházení od 22:00 h do 5:00 h, může se lišit podle regionů
- kavárny a restaurace se zavírají ve 20:00 h, provoz je možný pouze v otevřených prostorách

- zákaz přepravy motorovými vozidly po 19h
 

Nenošení roušky může být postiženo podle příslušného ustanovení tuniského trestního zákona.

PCR testy provádějí kromě Institutu Pasteur v hlavním městě Tunisu (online objednávky na tomto odkazu:  http://rdvanalyses.pasteur.tn/covid-19 ) i další laboratoře na území Tuniska - viz seznam nemocnic v příloze. Jednotná cena testu je 209 TND. Cestující přijíždějící ze zemí na červeném a oranžovém seznamu jsou žádáni, aby kontaktovali pobočky/ředitelství Ministerstva zdravotnictví v jednotlivých regionech za účelem schůzky k odběru na Covid test, a pro případné další informace. Seznam regionů a spojení uvádíme v příloze. 

VEŠKERÉ INFORMACE BUDOU I NADÁLE OVĚŘOVÁNY A ZMĚNY IHNED UVEŘEJNĚNY. 

 

 

sanitární protokol (PDF, 840 KB)

seznam nemocnic (PDF, 246 KB)

laboratoře PCR v Tunisku (DOCX, 15 KB)