česky  français 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Aktuální informace o cestování do Tuniska

Zde naleznete aktuální informace k podmínkám vstupu do Tuniska. Tyto podmínky jsou platné od 27. října 2021

Současná situace v Tunisku - cestování a dovolené 

1. VSTUP NA ÚZEMÍ A TRANSIT

S účinností od 1.12.2021 platí pro vstup následující podmínky :

Z nových vstupních podmínek vyplývá, že neočkovaní cizinci NEMOHOU v tuto chvíli vstoupit na území Tuniska.

Všichni ostatní cestující do Tuniska starší 6 let  musí předložit negativní PCR test s QR kódem, který není starší 48 hodin před zahájením  cesty. Důležitá je ukončená vakcinace (v případě vakcín Pfizer a AstraZeneca musí být ukončena vakcinace minimálně dva týdny; v případě vakcíny Janssen pak minimálně 28 dní). Ukončenou vakcinací prokáží očkovacím certifikátem s QR kódem. Všichni cestující bez výjimky musí vyplnit online formulář https://app.e7mi.tn/, kde se neočkovaní cestující (cizinci s pobytovým oprávněním pro Tunisko)  zavazují strávit povinnou 10 denní karanténu na vlastní náklady v hotelu k tomuto účelu určeném. Rezervaci hotelu musí cestující předložit již při nástupu do letadla. 

Vstupní příletový formulář musí mít cestující vytištěn (obě části) a podepsán, všechny ostatní formuláře (PCR test,  rezervace hotelu, případně potvrzení o očkování)  doporučujeme  mít také v TIŠTĚNÉ PODOBĚ.  Významně se tím urychlí proces kontroly na letišti.

Seznam karanténních zařízení naleznete: zde

Při příletu do země budou náhodně vybraným cestujícím prováděny rychlotesty přímo na letišti. V případě pozitivního výsledku bude cestující umístěn do příslušného karanténního zařízení.

Povinnost vyplnit a následně vytisknout online zdravotní příletový formulář https://app.e7mi.tn/  má  každý cestující je před vstupem do Tuniska. 

UPOZORNĚNÍ: při vyplňování příletového formuláře občas dochází k technickým potížím. Proto nenechávejte vyplnění formuláře na poslední chvíli! 

Podmínky se mohou měnit v návaznosti na vývoj epidemiologické situace.

 

2. DOPRAVA

Ve městech funguje veřejná doprava - autobusy, taxi.  Při jízdě MHD platí povinnost rošit roušku či respirátor.

 

3. OPATŘENÍ

V souvislosti s pandemií Covid-19 platí na území Tuniska následující opatření:


- striktní dodržování sanitárního protokolu

- zákaz shromažďování v uzavřených prostorách. Plně očkované osoby se mohou účastnit rodinných a dalších setkání v otevřených prostorách. 

Nenošení roušky může být postiženo podle příslušného ustanovení tuniského trestního zákona.

PCR testy provádějí kromě Institutu Pasteur v hlavním městě Tunisu (online objednávky na tomto odkazu:  http://rdvanalyses.pasteur.tn/covid-19 ) i další laboratoře na území Tuniska - viz seznam nemocnic v příloze. Jednotná cena testu je 170 TND. Cestující přijíždějící ze zemí na červeném a oranžovém seznamu jsou žádáni, aby kontaktovali pobočky/ředitelství Ministerstva zdravotnictví v jednotlivých regionech za účelem schůzky k odběru na Covid test, a pro případné další informace. Seznam regionů a spojení uvádíme v příloze. 

 

4. ODKAZY NA MÍSTNÍ INSTITUCE

Protiepidemická opatření vyhlašuje tuniské Ministerstvo zdravotnictví, nicméně opatření jsou zveřejňována prostřednictvím médií. 

Kontakt na ZÚ: consulate_tunis@mzv.cz, tel. +216 71 781 916, +216 71 780 456, nouzová linka - +216 98 464 617


5. NÁVRAT DO ČR

Tunisko spadá od 23.8.2021 do kategorie zemí s velmi vysokým rizikem nákazy Covid-19 (tmavě červená).

Podmínky návratu do ČR ze zahraničí v době pandemie Covid-19 | Ministerstvo zahraničních věcí České republiky (mzv.cz)

 

VEŠKERÉ INFORMACE BUDOU I NADÁLE OVĚŘOVÁNY A ZMĚNY IHNED UVEŘEJNĚNY.