česky  français 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

COVID19 - aktuální podmínky cestování do Tuniska a návratu do ČR

Zde naleznete aktuální informace k podmínkám vstupu do Tuniska. Aktualizace platné od 20. dubna 2022

Vstup na území Tuniska

S účinností od 26. února 2022 vstupují v platnost nové podmínky vstupu do Tuniska

  •  Od 26. února 2022 není vyžadován žádný vstupní formulář
  •  Neočkovaní cestující od 18 let, nebo cestující s nedokončenou vakcinací od 18 let  musí předložit negativní PCR test obsahující QR kód ne starší než 48 hodin nebo antigenní test ne starší 24 hodin. 
  •  Pro vstup na území Tuniska není limitována platnost očkovacího certifikátu, ale platnost certifikátu mohou limitovat přepravní společnosti! Proto si vždy před cestou zkontrolujte podmínky u svého přepravce!

Při příletu do země budou cestujícím namátkově prováděny rychlotesty přímo na letišti. V případě pozitivního výsledku musí cestující do samoizolace.

Očkované osoby

Osoby starší 18 let musí předložit potvrzení / certifikát s QR kódem dokazující ukončenou vakcinaci (v případě vakcín Pfizer, AstraZeneca a Moderna minimálně 7 dní staré, v případě vakcíny Janssen minimálně 28 dní staré).

Osoby s ukončenou vakcinací nemusí předkládat PCR/ATG test.

Testované osoby

Samotný test PCR/ATG v tuto chvíli pro vstup potřebují pouze osoby nad 18 let, které nemají potvrzení o ukončené vakcinaci. Je nutné předložit negativní PCR test obsahující QR kód , který není starší 48 hod. před zahájením cesty (v době odbavení na letišti) nebo antigenní, který není starší 24 hodin.

Osoby s prodělaným Covidem

Osoby s prodělaným covidem, ale bez potvrzení o ukončené vakcinaci, musí předložit PCR/ATG test.

Děti

Děti a nezletilé osoby do dovršení 18 let jsou vyňaty z povinnosti předkládat negativní výsledek testu. Děti 6 – 17 let, i když nejsou nejsou plně očkované, nemusí předkládat žádný test. 

Příjezdový formulář

Vyplnění vstupního formuláře není od 26. února vyžadováno.

Podmínky na místě

V souvislosti s pandemií covid-19 platí na území Tuniska následující opatření:

  • striktní dodržování sanitárního protokolu
  • předkládání vakcinačního certifikátu do veřejných prostor (obchodní centra, restaurace)

Nenošení roušky může být postiženo podle příslušného ustanovení tuniského trestního zákona. Další porušení sanitární pravidel, nebo dokonce neuposlechnutí výzev ke kontrole může být trestáno až 6 měsíci odnětí svobody.

 

Postup při nákaze Covidem

Při organizované turistice je nemocný v izolaci v hotelovém pokoji.
Neočkované osoby trávící karanténu v určeném hotelu musí podstoupit mezi 7. a 10. dnem pobytu další PCR test. Pokud bude výsledek negativní, mohou karanténu ukončit.

Při individuální turistice je nakažený povinen absolvovat karanténu až do doby negativního PCR testu, který umožní návrat do vlasti.

Tranzit

Při leteckém tranzitu je vyžadován doklad o prodělaném očkování s QR kódem, příp. PCR test (u individuální turistiky je doporučeno mít oba doklady).

Užitečné kontakty

  • Konzulární oddělení: tel. 00216/ 71 80 20 90,
  • nouzová linka: 00216/98 46 46 17
  • consulate_tunis@mzv.cz

Podrobné informace: Více informací o cestě do a z Tuniska najdete na webu Ministerstva zahraničních věcí

PCR testy provádějí kromě Institutu Pasteur v hlavním městě Tunisu (online objednávky na tomto odkazu:  http://rdvanalyses.pasteur.tn/covid-19 ) i další laboratoře na území Tuniska - viz seznam nemocnic. Jednotná cena testu je 170 TND. Cestující přijíždějící ze zemí na červeném a oranžovém seznamu jsou žádáni, aby kontaktovali pobočky/ředitelství Ministerstva zdravotnictví v jednotlivých regionech za účelem schůzky k odběru na Covid test, a pro případné další informace. Seznam regionů a spojení uvádíme v příloze. 

Podmínky návratu do ČR

Přehled podmínek návratu do České republiky

Doporučujeme dále prostudovat podmínky jednotlivých leteckých společností. Podmínky vstupu na palubu letadla se mohou v některých případech lišit. 

 

VEŠKERÉ INFORMACE BUDOU I NADÁLE OVĚŘOVÁNY A ZMĚNY IHNED UVEŘEJNĚNY.