česky  français 

rozšířené vyhledávání

Doporučení pro cesty

V Tunisku stále platí výjimečný stav vyhlášený dne 24.11.2015, který je pravidelně prodlužován.
Občan ČR může na území Tuniska vstoupit s platným cestovním dokladem, není nutné vízum.  
Cestovatelům však doporučujeme ověřit před cestou u cestovních kanceláří, leteckých či lodních společností, zda ony samy nevyžadují dodatečné dokumenty.

Přestože je na území Tuniska relativně bezpečno, doporučujeme cestovatelům zvýšenou obezřetnost zvláště v některých lokalitách.

 

Dne 25.7.2021 došlo na celém území Tuniska k demonstracím, které měly za následek pád současné vlády. Prezident republiky  v neděli 25.7.2021 večer přerušil činnost parlamentu, odvolal premiéra a ujal se výkonných pravomocí. 

Ministerstvo zah1raničních věcí ČR a ZÚ Tunis vyzývají proto všechny občany ČR při cestách do Tuniska k maximální obezřetnosti. Doporučujeme vyhýbat se místům s velkou koncentrací osob, demonstracím a podobně.  V současné době lidé spíše oslavují, ale situace v zemi není stabilní. K poslednímu atentátu na území Tuniska došlo v září 2020, nicméně není vyloučeno, že individualisté nebo skupiny využijí současné situace k násilnostem. 

MZV ČR dále obecně důrazně nedoporučuje cestovat do oblastí kolem hranic s Alžírskem a Libyí, do horských oblastí guvernátů Kasserine a Kef, ve kterých pravidelně probíhají vojenské antiteroristické akce, a do měst v okolí Siliany a Kasserinu, či do pouštní zóny jižně od linie Bir Rijm Maatoug – Borj Bourguiba – Ben Guerdan a do horské oblasti na severozápadě Tuniska.

Spontánní manifestace a protestní hnutí mohou způsobit dopravní problémy po celé zemi. K návštěvě turistických oblastí na jihozápadě země se proto doporučuje letecká přeprava. Je nezbytné důsledně dodržovat pokyny bezpečnostních sil a to po celém území Tuniska. MZV ČR při cestování doporučuje mít vždy při sobě osobní doklady a pas, vyhýbat se větším shromáždění osob a nepohybovat se venku v nočních hodinách. Dále MZV doporučuje vyhýbat se izolovaným oblastem a necestovat v noci. Pohyb v pohraničních a pouštních oblastech je formálně zakázán. V případě silniční kontroly se vždy řiďte doporučením místních bezpečnostních sil. 

MZV ČR vyzývá všechny cestovatele, aby se zaregistrovali do aplikace Dobrovolná registrace občanů cestujících do zahraničí – DROZD.

 

Letní sezóna 2022 - doporučení pro vstup na území Tuniska

Na základě nedávných případů Velvyslanectví ČR důrazně doporučuje ověřit podmínky vstupu na území Tuniska u svých dopravců. Mohou se lišit od oficiálních podmínek pro vstup více ►

COVID19 - aktuální podmínky cestování do Tuniska a návratu do ČR

Zde naleznete aktuální informace k podmínkám vstupu do Tuniska. Aktualizace platné od 20. dubna 2022 více ►

​Travelling to the Czech Republic and Conditions of Stay

Please note that your visa does not guarantee entry to the Czech Republic due to the pandemics – please keep yourself updated about the entry and stay restrictions. Please consult the website below before departure. All travellers are… více ►

Informace o cestování do Libye

Podmínky cestování do Libye více ►

Povinnost občanů oznámit repatriaci zastupitelskému úřadu - ZMĚNA

Od 11.5.2020 se ruší oznamovací povinnost při návratu do ČR více ►

Doprava do ČR z evropských zemí

Občané České republiky mohou při své repatriaci využít komerční spoje více ►

Koronavirus v Tunisku - aktualizace

Covid-19 - situace k 17.3.2020 více ►

Koronavirus v České republice

Mimořádná opatření přijatá Ministerstvem zdravotnictví ČR více ►

Tunisko: Aktuální doporučení k cestám

Ministerstvo zahraničních věcí ČR vyzývá občany ČR při cestách do Tuniska k maximální obezřetnosti, doporučuje vyhýbat se místům s velkou koncentrací osob, individuálnímu cestování po zemi a nočnímu cestování mimo nejdůležitější trasy. více ►