česky  français 

rozšířené vyhledávání

Doporučení pro cesty

Zastupitelský úřad v Tunisu informuje, že k poslednímu atentátu na území Tuniska došlo dne 6.9.2020 na předměstí Sousse, kdy tři ozbrojení muži napadli členy národní gardy, z nichž jeden zraněním podlehl. Útočníci byli vzápětí dopadeni.  Doporučujeme sledování našich webových stránek a také registraci do databáze DROZD na stránkách MZV, prostřednictvím které budete informováni o aktuální situaci v zemi a o konkrétních doporučeních pro cesty - viz link níže. Bezpečnostní doporučení pro cesty se nemění.

Ministerstvo zahraničních věcí ČR vyzývá všechny občany ČR při cestách do Tuniska k maximální obezřetnosti, doporučuje vyhýbat se místům s velkou koncentrací osob, individuálnímu cestování po zemi a nočnímu cestování mimo nejdůležitější silniční trasy a do pouště.

Upozorňujeme, že v TUNISKU platí stále výjimečný stav vyhlášený dne 24. 11. 2015 (v případě odvolání tohoto výjimečného stavu budeme aktuálně veřejnost informovat). Výjimečný stav platí pro celé území Tuniska. Po teroristických útocích v muzeu Bardo, turistickém centru Sousse a proti bezpečnostním silám v loňském roce zavedly tuniské úřady zesílená bezpečnostní opatření, zvláště v Tunisu a kolem turistických cílů. Poslední prodloužení výjimečného stavu souvisí i s probíhajícími operacemi bezpečnostních složek na potírání korupce a kontrabandu.

MZV ČR důrazně nedoporučuje cestovat do oblastí kolem hranic s Alžírskem a Libyí, do horských oblastí guvernátů Kasserine a Kef, ve kterých pravidelně probíhají vojenské antiteroristické akce. Dále MZV ČR nedoporučuje cestovat do oblasti měst Siliana, Kairouan a Kasserine, do pouštní zóny jižně od linie Bir Rijm Maatoug – Borj Bourguiba – Ben Guerdan a do horské oblasti na severozápadě Tuniska.

Spontánní manifestace a protestní hnutí mohou způsobit dopravní problémy po celé zemi. K návštěvě turistických oblastí na jihozápadě země se proto doporučuje letecká přeprava. Je nezbytné důsledně dodržovat pokyny bezpečnostních sil a to po celém území Tuniska. MZV ČR při cestování doporučuje mít vždy při sobě osobní doklady a pas, vyhýbat se větším shromáždění osob a nepohybovat se venku v nočních hodinách. Dále MZV doporučuje vyhýbat se izolovaným oblastem a necestovat v noci. Pohyb v pohraničních a pouštních oblastech je formálně zakázán. V případě silniční kontroly se vždy řiďte doporučením místních bezpečnostních sil. 

MZV ČR vyzývá všechny cestovatele, aby se zaregistrovali do aplikace Dobrovolná registrace občanů cestujících do zahraničí – DROZD.

Aktuální informace o cestování do Tuniska

Současná situace v Tunisku - cestování a dovolené více ►

Povinnost občanů oznámit repatriaci zastupitelskému úřadu - ZMĚNA

Od 11.5.2020 se ruší oznamovací povinnost při návratu do ČR více ►

Doprava do ČR z evropských zemí

Občané České republiky mohou při své repatriaci využít komerční spoje více ►

POSLEDNÍ VÝZVA K OPUŠTĚNÍ ZEMĚ

Od pátku 20.3.2020 ve 23:59 hod uzavře Tunisko hranice více ►

Koronavirus v Tunisku - aktualizace

Covid-19 - situace k 17.3.2020 více ►

Koronavirus v České republice

Mimořádná opatření přijatá Ministerstvem zdravotnictví ČR více ►

Koronavirus v Tunisku - současná situace

Covid-19 - situace k 10.3.2020 více ►

Tunisko: Aktuální doporučení k cestám

Ministerstvo zahraničních věcí ČR vyzývá občany ČR při cestách do Tuniska k maximální obezřetnosti, doporučuje vyhýbat se místům s velkou koncentrací osob, individuálnímu cestování po zemi a nočnímu cestování mimo nejdůležitější trasy. více ►

Aktuální informace o cestování do Tuniska

Současná situace v Tunisku - cestování a dovolené po otevření hranic Tuniska dne 27.6.2020 více ►