česky  français 

rozšířené vyhledávání

Doporučení pro cesty

V Tunisku stále platí výjimečný stav vyhlášený dne 24.11.2015, nyní prodloužen do 12.1.2022.

 

Dne 25.7.2021 došlo na celém území Tuniska k demonstracím, které měly za následek pád současné vlády. Prezident republiky  v neděli 25.7.2021 večer přerušil činnost parlamentu, odvolal premiréra a ujal se výkonných pravomocí. 

Ministerstvo zah1raničních věcí ČR a ZÚ Tunis vyzývají proto všechny občany ČR při cestách do Tuniska k maximální obezřetnosti. Doporučujeme vyhýbat se místům s velkou koncentrací osob, demonstracím a podobně.  V současné době lidé spíše oslavují, ale situace v zemi není stabilní. K poslednímu atentátu na území Tuniska došlo v září 2020, nicméně není vyloučeno, že individualisté nebo skupiny využijí současné situace k násilnostem. 

MZV ČR dále obecně důrazně nedoporučuje cestovat do oblastí kolem hranic s Alžírskem a Libyí, do horských oblastí guvernátů Kasserine a Kef, ve kterých pravidelně probíhají vojenské antiteroristické akce. Dále MZV ČR nedoporučuje cestovat do oblasti měst Siliana, Kairouan a Kasserine, do pouštní zóny jižně od linie Bir Rijm Maatoug – Borj Bourguiba – Ben Guerdan a do horské oblasti na severozápadě Tuniska.

Spontánní manifestace a protestní hnutí mohou způsobit dopravní problémy po celé zemi. K návštěvě turistických oblastí na jihozápadě země se proto doporučuje letecká přeprava. Je nezbytné důsledně dodržovat pokyny bezpečnostních sil a to po celém území Tuniska. MZV ČR při cestování doporučuje mít vždy při sobě osobní doklady a pas, vyhýbat se větším shromáždění osob a nepohybovat se venku v nočních hodinách. Dále MZV doporučuje vyhýbat se izolovaným oblastem a necestovat v noci. Pohyb v pohraničních a pouštních oblastech je formálně zakázán. V případě silniční kontroly se vždy řiďte doporučením místních bezpečnostních sil. 

MZV ČR vyzývá všechny cestovatele, aby se zaregistrovali do aplikace Dobrovolná registrace občanů cestujících do zahraničí – DROZD.

 

Aktuální informace o cestování do Tuniska

Současná situace v Tunisku - cestování a dovolené více ►

Informace o cestování do Libye

Podmínky cestování do Libye více ►

Povinnost občanů oznámit repatriaci zastupitelskému úřadu - ZMĚNA

Od 11.5.2020 se ruší oznamovací povinnost při návratu do ČR více ►

Doprava do ČR z evropských zemí

Občané České republiky mohou při své repatriaci využít komerční spoje více ►

POSLEDNÍ VÝZVA K OPUŠTĚNÍ ZEMĚ

Od pátku 20.3.2020 ve 23:59 hod uzavře Tunisko hranice více ►

Koronavirus v Tunisku - aktualizace

Covid-19 - situace k 17.3.2020 více ►

Koronavirus v České republice

Mimořádná opatření přijatá Ministerstvem zdravotnictví ČR více ►

Koronavirus v Tunisku - současná situace

Covid-19 - situace k 10.3.2020 více ►

Tunisko: Aktuální doporučení k cestám

Ministerstvo zahraničních věcí ČR vyzývá občany ČR při cestách do Tuniska k maximální obezřetnosti, doporučuje vyhýbat se místům s velkou koncentrací osob, individuálnímu cestování po zemi a nočnímu cestování mimo nejdůležitější trasy. více ►

Aktuální informace o cestování do Tuniska

Současná situace v Tunisku - cestování a dovolené po otevření hranic Tuniska dne 27.6.2020 více ►