česky  français 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Tunis
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Jarní krajanské setkání s velvyslancem

Na Bílou sobotu, 20. dubna přišlo do rezidence velvyslance 65 krajanů s rodinami, kde jsme společně strávili v přátelské atmosféře velikonoční odpoledne.

O setkání krajanů a jejich rodinných příslušníků s novým velvyslancem, J.E. Janem Vyčítalem byl obrovský zájem. Do malého prostoru společenské části rezidence se podařilo vtěsnat 65 účastníků.  Velvyslanec krajany srdečně přivítal a zazpívali jsme si společně národní hymnu za doprovodu Zdeňka Dočekala, autora scénické hudby a muzikanta několika pražských hudebních scén. U krajanů žijících v Tunisku měla největší úspěch lidovka « Okolo Hradce », kterou považují za vlastní písničku. Konzulární referentka Radka poskytovala konzultace. Krajané rovněž projevili zájem o nově otevřený kurz češtiny. Servírovaly se speciality české kuchyně : guláš, uzené maso, smažené řízky s bramborovým salátem, štrůdl a čepovalo se místní pivo Celtia. Nechyběla ani prezentace ŠKODA Octavia – business, kterou přistavil koncesionář ENNAKL. 

Prezentace ŠKODA koncesionářem ENNAKL.

Prezentace ŠKODA koncesionářem ENNAKL.

Jako výslužku obdržel každý z účastníků setkání velikonoční vejce a zájemci si mohli odnést vyřazenou beletrii z knihovního fondu ambasády. Všichni se těší na další setkání.

Velikonoční výslužka v rezidenci.

Velikonoční výslužka v rezidenci.