česky  français 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Hudební matiné k oslavě dne státnosti

V neděli 30.10.2016 se u příležitosti oslav Dne státnosti v dopoledních hodinách v Acropoleu v Kartágu uskutečnilo hudební matiné klasické hudby. Oslava se velmi vydařila díky výběru lokality, profesionalitě umělců, výběru repertoáru a bohaté účasti jak diplomatů, tak i krajanů. Za tuniské MZV se akce zúčastnil Státní tajemník pro mezinárodní vztahy Sabri Bachtobji.
 

Ve slavnostní atmosféře Acropolea, katedrála Svatého Ludvíka, postavená v byzantsko-maurském slohu, zazněla v rámci hudebního matiné interpretace děl Ludwiga van Beethovena, Leoše Janáčka a Antonína Dvořáka v podání Miroslava Sekery (piano) a Petra Macečka (housle).

Hudební matiné k oslavě dne státnosti

Hudební matiné k oslavě dne státnosti

Slavnost zahájil velvyslanec připomenutím historických mezníků moderní české státnosti. Po koncertu a přídavku (Antonín Dvořák), který si vynutilo publikum, poděkoval jménem pozvaných za zorganizování koncertu SEM. Sabri Bachtobji, státní tajemník MZV Tuniské republiky. Slavnosti zakončené malým koktejlem se zúčastnila řada velvyslanců a dalších představitelů spřízněných ZÚ akreditovaných v Tuniské republice a početná krajanská komunita. Celkem bylo přítomno 125 hostů z 20-ti zemí.

Tuniský čestný host

Tuniský čestný host

Netradičně zvolená forma nedělního hudebního matiné se plně osvědčila a lze ji jen doporučit k následování.