česky  français 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice 2018

Velvyslanec České republiky v Tunisku Jiří Doležel předal dne 13. března 2018 čestné uznání sl.Mariam BOUSOFAROVÉ ze školy Jeanne d´Arc v Tunisu. Toto uznání se jí dostalo za její příspěvek do 45. Mezinárodní dětské výtvarné výstavy, jejíž vernisáž se konala 1. června v Lidické galerii v Lidicích. Tiskovou zprávu a fotogalerii i seznam oceněných dětí včetně fotografií vybraných děl je možno shlédnout na webových stránkách výstavy - www.mdvv-lidice.cz ve 3 jazykových mutacích.

Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice vznikla v roce 1967 k uctění památky dětských obětí z české obce Lidice, zavražděných během druhé světové války, a zároveň všech dalších dětí, které zahynuly ve válečných konfliktech.

Tato původně národní výstava se stala v roce 1973 výstavou mezinárodní a během své historie se stala dobře známou nejen mezi dětmi a učiteli u nás, ale doslova v celém světě, o čemž svědčí i výše uvedené množství naposledy přihlášených prací. Mezinárodní účast se také s narůstající reputací soutěže postupně zvyšuje.