česky  français 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Tunis
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Velvyslanec České republiky v Tunisku, Mgr. Jan Vyčítal, předal do rukou prezidenta Tuniské republiky pověřovací listiny

Mgr. Jan Vyčítal, mimořádný a zplnomocněný velvyslanec České republiky v Tunisku
 

Dne 7. února 2019 se uskutečnilo v prezidentském paláci v Kartágu setkání nastupujícího velvyslance Mgr. Jana Vyčítala s prezidentem Tuniské republiky, panem Béji Caïd Essebsi.

Rozhovor prezidenta republiky s VV Janem Vyčítalem

Rozhovor prezidenta republiky s VV Janem Vyčítalem

Během přijetí došlo k předání pověřovacích listin do rukou pana prezidenta. Při zdvořilostním rozhovoru za účasti ministra zahraničních věcí p. Khemaies/e Jhinaoui/ho byly zrekapitulovány vzájemné vztahy, které obě strany hodnotí již z dob Československa jako mimořádné. Vzájemné vztahy mezi oběma zeměmi jsou podporovány trvale narůstajícím počtem českých turistů, Češi obsazují mezi národy 4. místo. Rovněž ekonomická spolupráce je oboustranně prospěšná a má trvale rostoucí tendenci.

VV Jan Vyčítal v Prezidentském paláci v Karthágu.

VV Jan Vyčítal v Prezidentském paláci v Karthágu.

Prezident Tuniské republiky i velvyslanec Jan Vyčítal během schůzky zmínili specifický kontext příjezdu  velvyslance do Tunisu 13. ledna 2019, v předvečer 8. výročí Jasmínové revoluce, které otevřela novou etapu historie tuniské demokracie.

Příloha: CV (PDF, 134 KB)