česky  français 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Velvyslanectví ČR v Tunisu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Český národní stánek na mezinárodním zemědělském veletrhu „SIAMAP“ v Tunisku v barvách Zetoru a Tatry

Dne 31. října se otevřely brány 13. ročníku mezinárodního zemědělského veletrhu SIAMAP 2017. Inciativou ambasády a s využitím zdrojů PROPED se podařilo zajistit plochu a rozhodujícím způsobem na ni finančně přispět koncesionáři ZETOR a budoucímu koncesionáři TATRA v Tunisku, firmě SAM. Stánek navštívil v rámci svého programu návštěvy Tuniska náměstek ministra průmyslu a obchodu, Ing. Bärtl v doprovodu velvyslance.

Český stánek na SIAMAP 2017

Český stánek na SIAMAP 2017

Dnes již ukončený 13. ročník SIAMAP byl největší veletržní akcí tuniského výstaviště v KRAM. Bienále mezinárodní výstavy zemědělství, zemědělské mechanizace a rybolovu v Tunisku, organizované zemědělským a rybolovným svazem UTAP, hostilo 520 vystavovatelů ze 36 zemí světa a navštívilo jej přes 200 000 návštěvníků.

Hlavními tématy byly, vzhledem k letošní mimořádné sklizni oliv, olivový olej, nedostatek vody k zavlažování a obnovitelné zdroje. Ambasáda přispěla koncesionáři ZETOR a TATRA na akvizici plochy, koncesionář uhradil tisk velkoplošných fotografií poskytnutých oběma výrobci. Koncesionář SAM neměl v úmyslu se výstavy SIAMAP v roce 2017 vůbec účastnit z důvodu nulového prodeje traktorů ZETOR, které vytlačila z trhu italská konkurence. ZETOR se seznámil s požadavky trhu, kterými jsou malé traktory bez kabiny určené k sadařství a vinohradnictví a TATRA představila automobil AGRO. Stánek ZETOR a TATRA v KRAM měl pro budoucí prodeje rozhodně význam, avšak jeho konkrétní marketingový přínos půjde vyhodnotit až s odstupem.

Předseda vlády při slavnostním zahájení několikrát zdůraznil význam produktivity zemědělství při současné ochraně životního prostředí a zachování disponibilních zdrojů vody a právě zvýšení produktivity zemědělství za účasti českých technologií by mohlo být jedním z nosných témat připravovaného zasedání smíšené česko-tuniské komise pro hospodářskou spolupráci, které se uskuteční v Tunisku v první polovině roku 2018.

Jednání s koncesionářem SAM, p. Benjemou

Jednání s koncesionářem SAM, p. Benjemou

Ing. Pavel ČERNÝ, CSc. – ekonomický diplomat Velvyslanectví ČR v Tunisu, kontakt: commerce_tunis@mzv.cz