česky  français 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

PROPED Tunisko – Akvizice na akci: Mise tuniské bankovní a obchodní skupiny AMEN group do Prahy: 25.–27. dubna 2017

Tuniská bankovní a obchodní skupina AMEN group navštíví v rámci projektu ekonomické diplomacie ve dnech 25.27. dubna 2017 Českou republiku. Svoji misi soustředí na následující oblasti: potravinářství, bezpečnostní technologie pro bankovnictví, technologie pro zdravotnictví, farmacie a prostředky dopravy. 

Zastupitelský úřad v Tunisu vyzývá všechny české firmy, které mají zájem se s AMEN group setkat, aby vyjádřily zájem o účast na e-mailovou adresu commerce_tunis@mzv.cz.

 

Logo AMEN group

Logo AMEN group

K výzvě doplňujeme informaci, že AMEN group je významná rodinná firma s tradicí v oblasti potravinového zemědělství, prvním produktem byla káva BEN YEDDER (1934), na kterou navázala výroba orientálních cukrovinek (1957) a produkce olivového oleje (1961). AMEN se následně vyprofiloval v bankovnictví a pojišťovnictví, které mu zajistily vliv a prestiž. V roce 1965 vznikl ENNAKL, koncesionář VW group včetně ŠKODA. Dalšími oblastmi zájmu AMEN jsou zdravotnictví a mechanizace (koncesionář CATERPILLAR).

Rámcový program nadcházející návštěvy AMEN

Úterý, 25. 4.

MZV Černínský palác

Potravinářská komora ČR a Sdružení výrobců a distributorů zdravotnické techniky ČR, ZENTIVA

Středa, 26. 4.

SVOZ Přelouč, ČVUT, VOP

Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR

Čtvrtek, 27. 4.

Škoda Mladá Boleslav

 

AMEN group zaměstnává 8000 pracovníků. Obrat AMEN group je 1,5 MLD TD (2014). Z českých komodit zahrnuje akvizici nemocničních lůžek LINET pro svoje nemocnice a  automobily ŠKODA pro tuniský trh. Cílem cesty AMEN group do ČR je identifikace dalších obchodních příležitostí a rozšíření další spolupráce.

Nemocnice AMEN group vybavená lůžky LINET

Nemocnice AMEN group vybavená lůžky LINET

Proč doporučujeme se jednání s AMEN group účastnit?

AMEN má zkušenosti ze spolupráce s Českou republikou, zná české prostředí a jeho bankovní zázemí založené na trvalém růstu rodinné firmy zaručuje spolehlivost a solidnost pro jeho budoucí obchodní partnery.

 

Ing. Pavel ČERNÝ, CSc. – obchodní rada, Velvyslanectví České republiky v Tunisu