česky  français 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: © Velvyslanectví ČR v Tunisu
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

ŠKODA AUTO v Tunisku expanduje: potenciál dalšího růstu

ŠKODA AUTO má důvod k oslavě, za 2,5 roku se ŠKODA dopracovala na 15. místo na místním trhu (za loňský první rok prodala Škoda v zemi cca 800 ks vozů), zejména Fabia ve dvojbarevném provedení a Octavia jsou často k vidění na ulicích Tunisu. Nyní koncesionář ŠKODA, ENNAKL slavnostně otevřel 1. 11. 2017 svůj první showroom v Tunisku.
 

Inaugurace 1. showroomu ŠKODA AUTO v Tunisku

Inaugurace 1. showroomu ŠKODA AUTO v Tunisku

Za přítomnosti čestných hostů, ke kterým patřil český velvyslanec, náměstek MPO  Vladimír Bärtl, vedoucí zámořských prodejů ŠKODA AUTO Petr Šolc a státní tajemník u ministerstva průmyslu a malých a středních podniků, Slim Feriani, byl slavnostně inaugurován první showroom ŠKODA v Tunisku. Jedná se o moderní stavbu o rozloze 1400 m2, kde může být vystaveno 10 vozů a pro servis vozidel je zde 7 servisních stání. Jde o investici ve výši 5 mil. TND (cca 50 mil CZK). Showroom současně představil veřejnosti v tuniské předpremiéře i SUV Kodiaq, jenž byl prezentován rovněž v průběhu oslav státního svátku ČR dne 31. 10. v paláci Ennejma Ezzahra v Sidi Bou Said.

Koncesionář ENNAKL však současně upozornil na kritickou situaci v sektoru automobilů související s prohlubujícím se deficitem zahraničního obchodu Tuniska, na který Centrální banka Tuniska reaguje omezováním dovozů, a pro rok 2018 stanovila 40 000 automobilů, což představuje pokles o 20 % oproti roku 2016. Nyní lze očekávat, že pokles dovozu vozidel současně negativně ovlivní poptávku po tuniském exportu mechanických a elektrických dílů, které zajišťují 40 % tuniského exportu a míří do 10-ti továren VW Group. 

Management showroomu a hosté

Management showroomu a hosté

Ing. Pavel ČERNÝ,CSc. – ekonomický diplomat Velvyslanectví ČR v Tunisu, kontakt: commerce_tunis@mzv.cz