česky  français 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Zahraniční investiční příležitost – spolupráce v oblasti mlékárenských výrobků

ELBENE INDUSTRIE, a.s. zabývající se výrobou a distribucí mléka a mléčných výrobků hledá v České republice technického a obchodního partnera pro rozšíření výroby v závodě ležícím 120 km od Tunisu a 20 km od Sousse.

Akciová společnost Elbene Industrie, založená v roce 1974 (výroba od roku 1978, na burze od roku 1993) s kapitálem 40 M TND, produkující 500 000 litrů mléka denně (plastová tříplášťová lahev s uzávěrem nebo tetrapack o objemu 1 litr, dále ochucené mléko v plastové tříplášťové lahvi 1/2 litr, jogurty, deserty a máslo) má pro výrobu mléka uzavřenu licenční dohodu na značku CANDIA (mléko) a s MAMIE NOVA (čerstvé produkty). Licence zahrnuje značku, nové výrobky, výzkum a vývoj, technickou spolupráci a školení personálu. Elbene je výhradním výrobcem sušeného mléka v Tunisku. Elbene leží na pozemku, který umožňuje další rozšíření výrob a nachází se ve vzdálenosti 20 km od Sousse a 120 km od Tunisu.

Silné stránky Elsene Industrie:

Vysoká kapcita výroby, 15 % trhu, zavedená výroba v teritoriu, inovátor v použití tříplášťové lahve s uzávěrem, zajištěná jakost výroby – expertíza CANDIA, zkušený a zapracovaný personál.

Slabé stránky Elsene Industrie a omezení:

Thžně stanovená cena mléka, nevyužitá výrobní kapacita, vysoké strukturální náklady, záporné ekonomické výsledky, agresivní konkurence, kumulace ztrát, urgentní potřeba kapitálu.  

Popis invetsiční příležitosti ve francouzštině: viz souborové přílohy

Kontaktní osoba na zdroj investiční příležitosti: Ing. Pavel ČERNÝ, CSc., obchodní rada, Velvyslanectví ČR v Tunisu, commerce_tunis@mzv.cz

Souborové přílohy: Prezentace ve francouzštině. (DOCX, 3 MB)