česky  français 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Obnovení činnosti vízové a konzulární sekce

S účinností od 3.8.2020 je obnovena vízová činnost konzulárního  a vízového oddělení ZÚ Tunis v plném rozsahu

S účinností od 3.8.2020 je obnovena vízová činnost konzulárního  a vízového oddělení ZÚ Tunis v plném rozsahu. 

Upozorňujeme, že přednostní termíny budou přiděleny žadatelům, kterým byla v důsledku vyhlášení nouzového stavu zrušena schůzka k podání žádosti, a žadatelům, kterým bylo přerušeno nebo zastaveno řízení o jejich žádosti.

Pro zaměstnanecké karty i nadále platí kvóty stanovené Nařízením vlády č. 220/2019 Sb. ze dne 26. 8. 2019, což pro Tunisko znamená 5 žádostí o zaměstnanecké karty každé 2 měsíce.
V polovině srpna bude stanoven termín pro příjem žádostí o zaměstnanecké karty na září a říjen 2020. Termín bude uveřejněn na našich webových stránkách.

Noví žadatelé budou přijímáni na základě objednání na e-mail: consulate_tunis@mzv.cz. Na žádosti zaslané na jinou e-mailovou adresu nebude brán zřetel.

 

Dále upozorňujeme na povinnost nošení roušky při vstupu do prostor ambasády.

 

Žadatelé o schengenská víza a dlouhodobá víza a povolení k pobytu za účelem ekonomické nebo vzdělávací činnosti mají povinnost předložit při podání žádosti doklad o splnění požadavků proti zavlečení infekčního onemocnění.

Doklad vydá subjekt, který žadatele přijímá, t.j. zaměstnanavatel nebo škola (univerzita). Odkaz na formulář je ZDE (DOCX, 136 KB).

Podmínky vstupu na území České republiky najdete na stránkách Ministerstva vnitra ZDE