česky  français 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ministerstvo zahraničních věcí důrazně nedoporučuje cestování do Tuniska

Vycestování z České republiky a návrat na území ČR

Vzhledem k aktuálnímu vývoji epidemiologické situace upozorňujeme na doporučení a varování Ministerstva zahraničních věcí ČR k cestám do zahraničí podle míry rizika nákazy COVID-19.

Důrazně upozorňujeme, že z důvodu epidemiologické situace v ČR i v zahraničí stále dochází k omezením v dopravě a zavádění restriktivních opatření omezujících vstup a pohyb na území jednotlivých států včetně ČR.  Při všech cestách do zahraničí je nutno se předem informovat o podmínkách vstupu, restrikcích a preventivních opatřeních cílové země. Před cestou do zahraničí či před plánovaným návratem do ČR přes území třetího státu se doporučuje ověřit si předem aktuálně platné podmínky přepravy přímo u sjednaného přepravce hromadné dopravy (letadlo, autobus, vlak). Nelze vyloučit, že jednotliví přepravci budou před zahájením cesty od cestujících vyžadovat předchozí elektronickou registraci a také negativní test na Covid-19.  

Před případnou cestou MZV ČR doporučuje uzavřít cestovní pojištění obsahující i léčebné výlohy pro případ onemocnění COVID-19.

Tunisko je nyní klasifikováno jako země s extrémním rizikem nákazy (černá). Cesty do Tuniska se proto důrazně nedoporučují. 

Podmínky návratu do ČR jsou stanoveny ochrannými opatřením Ministerstva zdravotnictví, jejichž výklad přinášíme na webových stránkách MZV ČR. Mezi poslední změny patří především povinnost předložit negativní PCR test již při příjezdu do České republiky.

Seznam laboratoří v Tunisku, které testy provádějí, jsou uvedeny v článku o aktuálních informacích o cestování do Tuniska

S výše uvedeným opatřením je spojeno i nadále omezení vízových služeb.