česky  français 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Informace o cestování do Libye

Podmínky cestování do Libye

 Cestující do Libye musí být vybaven cestovním pasem, jehož platnost přesahuje minimálně o 6 měsíců předpokládanou dobou pobytu, a platným libyjským vízem. Pas nesmí obsahovat platné nebo použité vízum do státu Izrael, jakož ani razítka izraelské hraniční kontroly.

Libyjské vízum je možno získat na Velvyslanectví Libyjského státu v Praze, Nad Šárkou 781/56, 160 00 Praha 6, tel: 220 515 978-9, 220 515 838, fax 220 515 974, e-mail: embassylibyaprg@gmail.com. Doporučujeme si vždy před žádostí o víza telefonicky ověřit příslušné podmínky (formulář žádosti o víza není na internetu a je možné ho získat pouze na ZÚ Libye).


Kromě pasu je zapotřebí k žádosti o vízum předložit:


dvě fotografie pasového formátu, 
vyplněnou žádost, 
pozvání 
cestovní zdravotní pojištění
výpis z rejstříku trestů ověřený MZV ČR a úředně přeložený do arabštiny 


Vízum lze obdržet pouze na základě pozvání fyzické či právnické osoby (libyjské nebo v Libyi legálně působící). Toto pozvání je v Libyi postupováno Úřadu pro pasy a imigraci, který zašle stanovisko příslušnému zastupitelskému úřadu Libye. 


Přihlašovací povinnost - každý cestující se po příjezdu do země musí přihlásit Úřadu pro pasy a migraci během 7 dnů od překročení státní hranice (nejlépe požádat na recepci hotelu). Registraci je nutno učinit co nejdříve, protože musí být realizována i v případě, že odcestujete ze země do 7 dnů. 

Vzhledem k možným změnám je nezbytně nutné se na aktuální podmínky pro cestování do země a pobyt v ní vždy bezprostředně před cestou informovat na Velvyslanectví Libyjského státu v Praze.

Vízové poplatky:

vízum na 1 měsíc:                   75 EUR
vízum na 3 měsíce:                210 EUR
vízum na 6 měsíců:                420 EUR
vízum na 12 měsíců:              840 EUR
 
V případě, že je schváleno vícenásobné vízum, zůstává výše poplatku stejná.
Úhrada vkladem/převodem na účet v měně EUR nebo v CZK přepočtem dle aktuálního denního kurzu.
 
Cestování v době COVID-19: Ke vstupu na území Libye je nutné předložit negativní PCR test ne starší než 72 hodin před zahájením cesty.