монгол  česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Český velvyslanec se setkal s ministrem pro sport B. BAT-ERDENEM

Ulánbátar – v pátek 8. září proběhla schůzka mezi Ministrem pro národní komisi pro olympijské hnutí, fyzické aktivity a sport a českého velvyslance Jana Vytopila. Ministr
B. Bat-Erdene mimo jiné vysoce ocenil spolupráci v oblasti českého turistického značení pro mongolské turistické stezky.

 

Velvyslanec Jan Vytopil svého protěška podrobně informoval o tom, že podpisem Licenční smlouvy na užívání systému turistického značení, se Česká republika a Mongolsko intenzivně propojili v oblasti turistiky a outdoorových aktivit. A to díky výborné spolupráci brněnské Mendelovy univerzity a Klubu Českých turistů s mongolskou Walking association. Společným cílem je rozvoj turistických stezek a vzdělávacích programů spojených s přírodou a zapojení Mongolska do nejpřehlednějšího systému turistického značení, který využívá nejvíc zemí světa.  

Bat-Erdene podtrhl, že aktivní pěší turistika a pobyt na čerstvém vzduchu přesně zapadají do prezidentské iniciativy “Zdravý Mongol”, za kterou je jeho ministerstvo rovněž zodpovědné. Dodal, že Mongolsko se letos výrazně otevřelo turistům ze zahraničí, kteří rovněž uvítají přehledné značky, díky kterým se budou lépe orientovat v mongolské přírodě.

Pro úplnost dodáváme, že vybraní členové Asociace mongolské pěší turistiky (MWA) absolvovali školení od KČT v Praze, aby nově získané dovednosti přenesli domů. Klub českých turistů také poskytl MWA darem značkařské vybavení a barvy, které budou používány k značení vybraných stezek.

Po příletu studentů z Mendelovy univerzity začalo 23. srpna další tentorkát již praktické školení. Praktická část spočívala ve značení stezky Dugui Tsagaan. Pracuje se na vytvoření návrhů pro informační/vzdělávací tabule v národním parku Gorkhi-Terelj. Návrhy vychází z práce dvou studentů Mendelovy univerzity. Díky výrazné medializaci jak v Česku tak v Mongolsku projevili zájem lesníci z Umnudelgeru o pomoc při projektování turistických tras. Věříme, že i další ajmagy budou následovat.