монгол  česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva místopředsedkyně Senátu Aleny Gajdůškové a delegace Výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí Senátu Parlamentu České republiky

Ve dnech 13.-19.10. 2013 navštívila Mongolsko delegace senátního Výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí, vedená místopředsedkyní Senátu Parlamentu ČR paní Alenou Gajdůškovou.

Ve dnech 13.-19.10. 2013 navštívila Mongolsko delegace senátního Výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí, vedená místopředsedkyní Senátu Parlamentu ČR paní Alenou Gajdůškovou. V delegaci byl předseda Výboru senátor Ivo Bárek, místopředseda Výboru senátor Martin Tesařík, a členové Výboru senátorka Eva Richtrová a senátor Jan Horník. Delegace svou návštěvou pomohla připomenout 50. výročí spolupráce obou zemí v oblasti geologie, navázala na předchozí meziparlamentní kontakty a výrazně přispěla také k připomenutí možností česko-mongolské spolupráce mezi podniky, vysokými školami i parlamentními a státními institucemi. Všichni jmenovaní vykonávali ve své kariéře různé posty ve veřejné samosprávě, a proto byla všechna jejich setkání a výměny zkušeností s mongolskými partnery velmi konkrétní, otevřená a přátelská.

Delegaci přijal předseda Státního velkého churalu (SVCh, mongolského Parlamentu) pan Z. Enkhbold, jednání i následná společenská setkání proběhla s místopředsedou SVCh L. Tsog(em), předsedou parlamentní mongolsko-české skupiny poslancem J. Batsuuri, předsedou parlamentního Stálého výboru SVCh pro životní prostředí, potravinářství a zemědělství poslancem G.Bayarsaikhan(em), předsedou Stálého výboru SVCh pro administrativu poslancem A.Bakei(em) a členy parlamentní mongolsko-české skupiny, ministryní životního prostředí a zeleného rozvoje poslankyní S. Ojun, poslancem D. Zorigt(em) a poslancem D. Erdenebat(em). Živých debat se zúčastnil také předseda mezivládního mongolsko-českého společného výboru, ministr stavebnictví a urbanistiky a poslanec Ts. Bayarsaikhan i člen městského parlamentu města Ulánbátar pan Gankhuu. Předána byla pozvání k návštěvě ČR pro předsedu SVCh i oba předsedy stálých výborů.

Kromě uvedených jednání navštívila delegace také Vysokou technickou univerzitu, katedru slavistiky Mongolské státní univerzity a 116. základní školu pro studenty s vadami zraku.

Na závěr si delegace vyměnila náměty na spolupráci též s představiteli Mongolsko-české společnosti přátelství a Asociace absolventů českých a slovenských škol.

Odkazy na další informace o návštěvě na webových stránkách (mongolský tisk):

http://www.medee.mn/main.php?eid=38025

http://www.info.mn/news/39031.htm

http://politics.news.mn/content/159234.shtml

http://www.montsame.gov.mn/en/index.php/politics/item/2416-speaker-meets-czech-delegation-of-parliament

 

 

 

 

Galerie


Senatori