монгол  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: MZV Mongolska
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Návštěva náměstka Smolka v Mongolsku

Ve dnech 23. – 24. října 2019 navštívil Mongolsko náměstek ministra sekce právní a konzulární Ministerstva zahraničních věcí ČR JUDr. Martin Smolek v doprovodu ředitele vízového odboru MZV ČR Mgr. Davida Nového, u příležitosti 3. kola česko-mongolských vízových a konzulárních konzultací.

Náměstek Smolek jednal s mongolským ministrem zahraničních věcí Damdinem Cogtbátarem, se státním tajemníkem Ministerstva zahraničních vztahů Mongolska Damdinsurenem Davásurenem, ředitelem Konzulárního odboru Lchanážavem Munchtušigem se spolupracovníky, zástupce teritoriálního odboru a vedoucími pracovníky Ministerstva spravedlnosti a vnitra, Ministerstva práce a sociálních věcí, Ministerstva dopravy a Policejního prezídia.

Přijetí mongolským ministrem zahraničních věcí Cogtbátarem

Přijetí mongolským ministrem zahraničních věcí Cogtbátarem

Předmětem jednání byla kromě pravidelné výměny vízových statistik vzájemná informovanost k novelizaci české a mongolské legislativy z vízové a konzulární oblasti jakož i vyhodnocení spolupráce s vízovým centrem VFS Global na úseku krátkodobých víz a dosavadní zkušenosti s nedávno zavedeným Programem kvalifikovaný zaměstnanec, určeným pro náběr a zpracování žádostí o dlouhodobý pobytový titul zaměstnanecká karta. Zhodnocen byl rovněž pokrok, který byl dosažen ve smluvní  oblasti po podpisu pěti dohod z oblasti sociální, bezpečnostní, kulturní a školské s akcentem na posouzení možností dalšího rozšíření smluvní základny a přijetí kroků, který by oboustranně vedly k dalšímu zkvalitnění vízové a konzulární praxe, včetně policejní spolupráce.        

Součástí programu byla rovněž prohlídka vízového centra VFS Global a návštěva rozšířených a zrekonstruovaných prostor českého velvyslanectví se zaměřením na chod vízového a konzulárního úseku. V České republice žije nejpočetnější mongolská komunita v Evropě a český zastupitelský úřad v Mongolsku zastupuje v agedně krátkodobých víz pět dalších schengenských zemí.

Náměstek ministra zahraničních věcí M. Smolek v závěru návštěvy zahájil v objektu velvyslanectví recepci ke státnímu svátku České republiky a k 30. výročí Sametové revoluce, které se zúčastnilo více než dvě stě pozvaných hostů, včetně mongolského ministra zahraničních věcí a ministryně zdravotnictví.    

Zahájení recepce ke státnímu svátku

Zahájení recepce ke státnímu svátku