монгол  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: www.mongolianluxurytours.com
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Vstup do Mongolska od 15.10.2021 - povinná 14ti denní samoizolace

Od 15. října 2021 jsou všichni cestující bez ohledu na to, zda jsou očkovaní, nebo ne, povinni podrobit se 14ti denní domácí samoizolaci po příjezdu do Mongolska. Ihned po příletu či překročení hranic je cestujícím proveden PCR test, jehož výsledek je zaslán na mongolské telefonní číslo (soukromé, pracovní, případně číslo zvoucí osoby, které cestující musí uvést). Na konci 14ti denní samoizolace není povinný test.

Cestující, jejichž PCR test po příletu bude pozitivní, musí do institucionální karantény, případně do nemocničního zařízení po dobu nezbytně nutnou. Na konci karantény pro infikované je povinný další PCR test.

Čeští občané, kteří hodlají cestovat do Mongolska, si musí příslušná víza vyřídit na mongolském velvyslanectví v Praze. Součástí podání žádosti o vízum však může být předběžné povolení ze strany mongolského imigračního úřadu (k vyřízení zvoucí osobou). Pro více informací týkajících se dílčích podmínek pro žádosti o víza a vstup doporučujeme informovat se na mongolském velvyslanectví v Praze.