монгол  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Velvyslanectví České republiky v Mongolsku
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Částečné obnovení vízové agendy na ZÚ Ulánbátar

S účinností od 15. června 2020 je na Velvyslanectví ČR v Ulánbátaru částečně a v limitovaném množství žádostí obnoveno poskytování vízových služeb veřejnosti.
 

Žádosti o víza a povolení k pobytu jsou na Velvyslanectví ČR v Ulánbátaru nadále přijímány v omezeném rozsahupřehled naleznete v tomto článku v bodě III. Rozsah vízových služeb, které konzulát může poskytovat, je dán aktuálním Ochranným opatřením Ministerstva zdravotnictví ze dne 26. února 2021.

Zastupování Švýcarska, Polska, Slovenska, Estonska a Litvy v agendě schengenských víz je až do odvolání pozastaveno.

K obnově vízové agendy a přijímání veřejnosti dochází za nadále pokračujícího celosvětového výskytu onemocnění COVID-19.

Žádáme proto žadatele o důsledné dodržování hygienických opatření při návštěvě konzulátu. Při návštěvě konzulátu se vyžaduje dezinfekce rukou, použití roušky a zachování rozestupu alespoň 2 metry. Zároveň je omezen počet osob, které mohou v daný moment pobývat ve vnitřních prostorách konzulátu.

Cizí státní příslušníci jsou žádáni ověřit si před cestou podmínky vstupu do ČR, které pravidelně na svých webových stránkách aktualizuje Ministerstvo vnitra, především v pdf-tabulce "Pravidla pro vstup osob na území České republiky dle Ochranného opatření Ministerstva zdravotnictví." V této tabulce je rovněž přehledně uvedeno, jaká karanténní opatření, vč. případné povinnosti testu na COVID-19, se na jednotlivé kategorie cestujících vztahují.