монгол  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: shutterstock.com
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Dlouhodobé vízum

S účinností od března 2020 mohou být mongolští studenti akreditovaných studijních programů vybraných vysokých škol v České republice zařazeni do REŽIMU STUDENT.

Dne 22. května 2017 byl usnesením vlády č. 390 schválen tzv. REŽIM STUDENT (dále jen „Režim“), koncept pro usnadnění vízové procedury vybraných studentů. Gestorem Režimu je MŠMT, spoluzpracovatelem MZV ČR.

Cílem Režimu je usnadnění vízového procesu, resp. možnosti podání žádostí o víza / pobyt ve vízově exponovaných zemích pro cizince přijaté ke studiu na vybraných vysokých školách v ČR. Režim je primárně určen pro studenty doktorských, magisterských a bakalářských studijních programů v AJ, případně v ČJ. Do Režimu mohou být zařazeni i studenti programu Erasmus. Režim není určen pro studenty středních škol nebo studenty řady přípravných jazykových kursů.

Zastupitelskému úřadu v Ulánbátaru byla v rámci Režimu stanovena měsíční kapacita 20 žádostí.

V případě, že jste byli do REŽIMU STUDENT zařazeni, vyčkejte prosím, až Vás zastupitelský úřad ČR v Ulánbátaru kontaktuje s konkrétním termínem podání.

Bližší informace/odkaz na REŽIM STUDENT naleznete na: http://www.msmt.cz/vzdelavani/vysoke-skolstvi/rezim-student

Možnost podat žádost o dlouhodobé vízum/pobyt za účelem studia mimo REŽIM STUDENT zůstává zachována viz https://www.mzv.cz/ulaanbaatar/cz/konzularni_informace/vizove_informace_pro_cizince_1/novy_registracni_system_pro_podavani.html