монгол  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: Google
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Informace pro vízové žadatele – důležité upozornění

Zájem o dlouhodobá pobytová oprávnění, zejména tzv. zaměstnanecké karty dlouhodobě převyšuje možnosti Zastupitelského úřadu ČR v Ulánbátaru, potažmo možnosti České republiky.
 

Dřívější praxe s živou frontou ani následná registrace prostřednictvím Visapointu se díky nekalým praktikám nejrůznějších překupníků a dalších zprostředkovatelů neosvědčily.

Ve snaze zamezit nežádoucím a nemravným praktikám byl zřízen nový systém e-mailových registrací. V případě zaměstnaneckých karet byl k 1.9.2019 zřízen samostatně Program kvalifikovaný pracovník.

Vláda České republiky s účinností od 1.9.2019 rozhodla v rámci potřeby zajištění pracovních sil pro český trh práce a na to navazující koncept cílení ekonomické migrace o zavedení kvót na příjem žádostí o zaměstnanecké karty a dlouhodobá víza za účelem podnikání svých Nařízením č. 220/2019 Sb., ze dne 26.8.2019. O všem detailně informujeme na webových stránkách velvyslanectví.   

V zájmu spravedlivého přístupu všech žadatelů do nového registračního systému vyzýváme co nejdůrazněji všechny žadatele, aby nikdo z nich nevyužíval služeb jakýchkoliv překupníků, nabízejících za úplatu nekalé preferenční služby, které ve skutečnosti není možné pro žadatele zajistit. Upozorňujeme, že za jejich provádění nemůže brát Velvyslanectví jakoukoliv odpovědnost.

Proti těmto službám se striktně ohrazujeme a důrazně žádáme vízové žadatele, aby namísto stížností na údajnou nefunkčnost registračního systému informovali velvyslanectví či přímo relevantní mongolské bezpečnostní složky adresně o překupnících a jejich službách, tj. s uvedením konkrétních jmen a funkčních kontaktních adres. V opačném případě se žadatelé, kteří jimi nabízené nekalé praktiky využívají, sami na nekalé činnosti spolupodílejí a svým konáním zatěžují náročnou administrativní činnost pracovníků velvyslanectví.