монгол  česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Litva

Dne 1. dubna 2015 bylo v Ulánbátaru zahájeno zastupování Litevské republiky při vydávání krátkodobých schengenských víz.
 

S platností od 15. října 2018 občané Mongolska či občané třetích zemí dlouhodobě či trvale žijící v Mongolsku žádají o schengenské vízum na pobočce VFS Global v Ulánbátaru, v případě, že hlavním cílem jejich cesty do schengenského prostoru je Litevská republika, nebo v Litevské republice stráví nejvíce času z celkového pobytu v schengenském prostoru či to bude první země jejich vstupu do Schengenu. Vízová procedura s těmito žadateli se neodlišuje od procedury s občany cestujícími primárně do České republiky a vzhledem k tomu, že bilaterální dohoda počítá s principem plného zastupování dle čl. 8.4 (d) vízového kodexu. Český zastupitelský úřad je rovněž oprávněn zamítnout žádost o vízum na základě vyhodnocení vízového procesu a zpracovat případné odvolání.

Žadatelé o víza mohou své podkladové materiály předkládat v českém, anglickém nebo mongolském jazyce.

Upozorňujeme, že zastupování se týká pouze schengenských (krátkodobých a letištních průjezdních) víz. Zájemci o dlouhodobá víza nebo jiná pobytová povolení se musí obrátit na místně příslušný litevský zastupitelský úřad.

Nejbližší kontaktní litevský úřad je v Pekingu na adrese:

Velvyslanectví Litevské republiky v Pekingu

A-18, King´s Garden Villa

18 Xiaoyun Road, Chaoyang District

Peking 100125, Čínská lidová republiky

tel: (+86 10) 845 185 20

fax: (+86 10) 845 144 42

e-mail: amb.cn@urm.lt

consul.cn1@urm.lt

https://cn.mfa.lt

 

Úplné znění platné bilaterální dohody mezi Ministerstvem zahraničních věcí České republiky a Ministerstvem zahraničních věcí Litevské republiky o vzájemném zastupování prostřednictvím diplomatických misí a konzulárních úřadů svých států při výkonu vízové činnosti bylo zveřejněno ve Sbírce mezinárodních smluv pod č. 25/2015.

Odkaz na VFS Global:
https://visa.vfsglobal.com/mng/en/cze   

 

přílohy

Smlouva 1 MB PDF (Acrobat dokument) 22.4.2022