монгол  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Ulánbátar
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Obnovení nabíraní všech typů dlouhodobých víz a pobytů

V souladu s novým Ochranným opatřením proti pandemii Covid19, které vstoupilo v platnost dne 30. září 2021, ZÚ Ulánbátar plně obnovuje nabírání všech typů žádostí o dlouhodobá víza, dlouhodobé a trvalé pobyty do ČR.

Zaměstnanecké karty

Dovolujeme si upozornit veřejnost, že žádosti o zaměstnanecké karty mimo vládní režim Mongolsko budou zpracovávány pouze v souladu s kvótou 14 žádostí měsíčně.

Od 8. října 2021 se bude možné hlásit za účelem rezervace termínů pro žádosti o zaměstnanecké karty mimo režim Mongolsko na nadcházející dva měsíce – tj. 28 žádostí celkem v rozmezí od 8. října do 10. prosince 2021. Jakmile bude kvóta 28 termínů naplněna (v souladu s pořadníkem), bude na internetových stránkách našeho úřadu veřejnost informována o naplnění kvóty. O možnosti rezervace termínů na další měsíc(e) bude veřejnost včas informována.

Připomínáme, že termíny pro žádosti o zaměstnanecké karty mimo režim Mongolsko nejsou určeny pro žadatele, kteří jsou v režimu Mongolsko již zařazeni. Pokud by se žadatel z režimu Mongolsko nedopatřením dostal do dvouměsíční kvóty (zmíněných 28 žadatelů) termín pro podání žádosti mimo režim Mongolsko mu udělen nebude.

Dlouhodobá víza za účelem studia a ostatní

K žádostem o dlouhodobá víza za účelem studia a ostatní (jazykové kurzy) dodáváme, že žadatelé musí ve vztahu k termínu nástupu a zahájení studia/kurzu zohlednit dobu zpracovávání a vyhodnocování žádosti (cca 2 měsíce). Doporučujeme, aby při podání žádosti předložili aktuální dokument o přijetí ke studiu.

Dlouhodobá víza za účelem rodinným

Obnovení přijímání žádostí o dlouhodobá víza za účelem rodinným se týká všech typů rodinných příslušníků držitelů zaměstnaneckých karet, dlouhodobých víz či pobytů (tj. rodičů a dětí starších 18ti let).