монгол  česky  english 

rozšířené vyhledávání
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Přehled vedoucích úřadu

Čeští velvyslanci v Mongolsku

 

Jména

Období

   

1.

Jaromír Vošahlík

26. 5. 1953 – 1956

UB

velvyslanec

2.

Emil Hršel

4. 7. 1956 – 12/1958

UB

velvyslanec

3.

Ján Teluch

30. 4. 1958 – 1961

UB

velvyslanec

4.

Miroslav Pokorný

5. 10. 1961 – 06/1964

UB

velvyslanec

5.

Richard Urx

3. 7. 1964 – 12/1967

UB

velvyslanec

6.

Emil Pátek

9. 7. 1968 – 07/1970

UB

velvyslanec

7.

Vladimír Bartoš

13. 4. 1971 – 10/1976

UB

velvyslanec

8.

Zdeněk Verner

27. 10. 1976 – 1980

UB

velvyslanec

9.

Valentin Ružič

19. 11. 1980 – 1985

UB

velvyslanec

10.

Dušan Rozbora

24. 9. 1985 –  1989

UB

velvyslanec

11.

Ján Malkovič

3. 11. 1989 – 1991

UB

velvyslanec

12.

Jiří Šíma

2. 1. 1991 – 1992

UB

velvyslanec

13.

Ján Dömök

1993

UB

CDA

14.

František Šenovský

1993 - 1994

UB

CDA

15.

Josef Fass

1994 - 1997

Peking

velvyslanec

16.

Аlexandr Karych

1998 - 1999

Peking

velvyslanec

17.

Adam Piňos

5/1999 - 2002

UB

CDA

18.

Jaroslav Kamas

2002 - 2003

UB

CDA

19.

Oldřich Sommer

2003 - 2004

UB

CDA

20.

Jiří Nekvasil

7. 6. 2004 - 2008

UB

velvyslanec

21.

Václav Jílek

27. 7. 2008 -2012

UB

velvyslanec

22.

Ivana Grollová

19.9.2012 -1.8.2017

UB

velvyslankyně

23.

Jiří Brodský

22.9.2017-16.12.2021

UB

velvyslanec