монгол  česky  english 

rozšířené vyhledávání
na_celou_sirku
Foto: ZÚ Ulánbátar
Upozornění na článek Tisknout Zmenšit písmo Zvětšit písmo

Ocenění Batsuuriho Žamijansurena medailí Jana Masaryka

Dne  16. 11. 2021 udělil v předvečer státního svátku ČR velvyslanec České republiky v Mongolsku Jiří Brodský Pamětní medaili Jana Masaryka Ministerstva zahraničních věcí České republiky mongolskému občanovi panu Batsuurimu Žamijansurenovi.
 

Dr. Žamijansuren vystudoval v tehdejším Československu a získal titul stavební inženýr - ekonom. Od roku 2008 působil v mongolském Parlamentu jako předseda Skupiny přátel ČR, od r. 2016 byl ministrem školství a předsedal Smíšenému výboru ČR - Mongolsko pro hospodářskou spolupráci. Česko-mongolské vztahy významně podporuje i ve své současné funkci předsedy Regulační komise pro vodohospodářské služby Mongolska.

Pamětní medaili, která nese jméno Jana Masaryka, udělují čeští velvyslanci zahraničním osobnostem za šíření dobrého jména České republiky ve světě. Zastupitelský úřad v Ulánbátaru je přesvědčen, že pan Žamijansuren je osobností, která si toto ocenění zaslouží a těší se, že bude mít příležitost blízké vztahy obou našich zemí společně i nadále rozvíjet.

Ing. Josef Kostiha, zástupce velvyslance

Velvyslanectví České republiky v Ulánbátaru, 16. 11. 2021